Koniec świata nadejdzie szybciej niż sądzimy?

koniec świata, NASA

Koniec świata to temat, który od wieków fascynuje ludzkość. Przed wiekami Nostradamus, Majowie, różnego rodzaju wróżbici dociekali kiedy nastąpi kres naszej cywilizacji. Również dziś naukowcy NASA, wyposażeni w najnowocześniejszą technologię, próbują odpowiedzieć na to pytanie. Nie dziwi zatem pojawienie się w internecie kolejnej informacji na ten temat. Jednak tym co szokuje jest przewidywana data końca świata. Wygląda bowiem na to, że nastąpi to szybciej niż wszyscy myślimy.

Koniec Świata wkrótce?

Tym razem to internauci pokusili się o wyznaczenie konkretnej daty, kiedy to ma nastąpić koniec świata. 20 grudnia ma być ich zdaniem ostatnim dniem naszej cywilizacji. To właśnie wtedy do Ziemi zbliży się ogromna asteroida 2006 WH1. Obiekt ma 540 metrów, a porusza się z prędkością 43 tys. km/h. Internauci straszą, iż olbrzym uderzy w naszą planetę i zniszczy ją całkowicie. W sieci zawrzało. Strach ogarnął wielu użytkowników internetu.

ZOBACZ TAKŻE: Doda szczerze o swoim uzależnieniu

W sprawie asteroidy wypowiedzieli się również naukowcy NASA. Mówią wprost, iż nie grozi nam żaden koniec świata. Asteroida jest przez nich obserwowana i niemal na pewno przemknie obok Ziemi w bezpiecznej odległości. Naukowcy NASA nie wykluczają jednak, iż kiedyś część naszej planety może zostać zniszczona na skutek zderzenia z asteroidą. Ponad 19 tysięcy obiektów krąży w pobliżu Ziemi. Na bieżąco monitoruje się ich położenie. Jednakże jeśli naprawdę jakiś wielki obiekt kosmiczny będzie kierować się w naszą stronę trudno będzie temu zaradzić. A zdarza się to średnio raz na 100-1000 lat.

Chociaż naukowcy z NASA uspokajają, iż koniec świata nie nastąpi przed Bożym Narodzeniem, warto uświadomić sobie jakie skutki mogłaby mieć kolizja z asteroidą. Oczywiście rozmiar zniszczeń zależałby od jej wielkości i prędkości. Na pewno jednak mielibyśmy do czynienia z pożarami, falami tsunami. Ich skala zależna byłaby od wspomnianych czynników.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: PILNE! Rozbił się samolot. Na liście ofiar dzieci

Koniec świata na pewno kiedyś nastąpi, podobnie jak na pewno kiedyś uderzy w naszą planetę asteroida. Czy warto zastanawiać się nad ewentualnymi datami tego wydarzenia? Czy nie lepiej czerpać z życia pełnymi garściami póki możemy?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here