PILNE! Rozbił się samolot. Na liście ofiar dzieci

Katastrofa samolotu. Rozbił się samolot

Niestety, dzień nie rozpoczyna się dobrze. Internet obiegła smutna informacja – kolejna katastrofa samolotu, na liście ofiar są małe dzieci. Samolot rozbił się tuż po starcie. Na jego pokładzie znajdowało się 12 pasażerów. 9 z nich nie przeżyło katastrofy. Wśród ofiar jest pilot jednostki Pilatus PC-12, a także dzieci.

Rozbił się samolot – 9 ofiar

Katastrofa samolotu nastąpiła tuż po starcie, na razie nie są jeszcze znane oficjalne przyczyny. Śledztwo wyjaśni, czy powodem rozbicia były problemy z maszyną, czy błąd pilota. Wszystko wydarzyło się nad ranem czasu Polskiego w Południowej Dakocie w Stanach Zjednoczonych. Informacje przekazało m.in. Polskie Radio. Samolot transportował 12 osób, 9 pasażerów – w tym dwoje małych dzieci nie żyje. Trzy osoby zostały ranne, ale nie podano, jaki jest ich stan.
Samolot wystartował z lotniska w mieście Chamberlain (Dakota Południowa). Niemalże tuż po wzbiciu się w powietrze zaczął spadać w dół. Była to maszyna Pilatus PC-12. Samolot docelowo miał dolecieć do Idaho Falls w stanie Idaho. Aktualnie na miejscu pracują eksperci z Federalnej Agencji Lotniczej oraz Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu. Dlatego wkrótce powinniśmy poznać pierwsze, wstępne przyczyny katastrofy.

Pilatus PC-12, katastrofa samolotu

Pilatus PC-12 to typ lekkiego, jednosilnikowego samolotu pasażerskiego. Samolot produkowany jest przez szwajcarskie przedsiębiorstwo Pilatus Aircraft. Na niebie lata w tej chwili ponad 1500 samolotów tego modelu. Jego załoga może liczyć do 2 pilotów oraz 10 pasażerów. Dlatego Pilatus PC-12 generuje moc 1200 KM (895 kW). Osiąga prędkość do 500 kilometrów na godzinę. Pułap praktyczny jednostki wynosi 9,144 metrów, a zasięg do 3800 kilometrów. Z pewnością, jak na lekki samolot są do niezłe osiągi.

Czekamy na dalsze doniesienia nt katastrofy samolotu. Więcej informacji z pewnością wkrótce, będziemy Państwa na bieżąco informować.

źródło: Polskie Radio / informacja własna

Zobacz również:

Piotr Paterczyk
Prywatnie wielki fan twórczości Paulo Coelho. Dziennikarz z zamiłowania. Popełniam różne tematy. Nie boje się pisać odważnie i otwarcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here