Istny dramat! Grób gwiazdy serialu Ranczo przeraża

2
Leon Niemczyk to aktor znany przede wszystkim z gry w serialu TVP pt. Ranczo oraz z takich sserialów jak Klan, Na dobre i na złe oraz Złotopolscy.
Ranczo/ screen YouTube

Leon Niemczyk to aktor znany przede wszystkim z roli Jana Japycza w serialu TVP pt. Ranczo oraz z mniejszych ról w takich serialach jak Klan, Na dobre i na złe oraz Złotopolscy. Aktor uchodzi do dziś za jednego z najbardziej wybitnych polskich aktorów. Niemczyk przez ponad sześćdziesiąt lat swojej kariery wystąpił w olbrzymiej ilości filmach. Do dziś wierni fani mogą wspominać jego niezastąpione rolę w takich produkcjach jak choćby Baza ludzi umarłych, Pociąg Jerzego Kawalerowicza, Krzyżacy Aleksandra Forda. Niestety dziś się okazuje, że zmarły trzynaście lat temu Leon Niemczyk jest coraz bardziej zapomniany przez młode pokolenie. Wygląd jego grobu może przerażać.

 

Leon Niemczyk i jego historia

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jacek Kurski zaskoczył. Oto jego plan ws. TVP

Leon Niemczyk to aktor o bardzo ciekawym życiorysie. Spora część społeczeństwa może go kojarzyć przede wszystkim z gry w serialu Ranczo. Jednak Leon Niemczyk to przede wszystkim ponad 100 produkcji filmowych, w których legendarny aktor odgrywał najważniejsze rolę. Mało kto zdaje sobie sprawę, że zanim to nastąpiło, aktor urodzony w Warszawskie przeżył wydarzenia nadające się na dobry film biograficzny.

ZOBACZ:
Rodzinna tragedia w serialu "Barwy Szczęścia"

Leon Niemczyk przyszedł na świat 15 grudnia 1923 roku w Warszawie. Przed wojną całe życie spędził w stolicy. W czasie wojny wstąpił do oddziałów Armii Krajowej. Brał udział w powstaniu warszawskim. Po jego upadku udał się do Wrocławia, a następnie po ewakuacji miasta udał się w głąb Niemiec, gdzie napotkał i wstąpił do armii George Pattona. Po wojnie rozpoczął karierę aktorską, lecz dzisiejsze pokolenia kojarzą go głównie z takich produkcji telewizyjnych jak Złotopolscy, Ranczo, Na dobre i na złe oraz Klan.

 

Grób wybitnego aktora

PRZECZYTAJ: M jak miłość. Prawdziwy dramat w najbliższych odcinkach

Od śmierci Leona Niemczyka minęło niedawno trzynaście lat. Artysta zmarł 29 listopada 2006 roku po chorobie nowotworowej. Dziś niestety jest pamiętany przez nielicznych wielbicieli starego kina. Dosadnie o tym może świadczyć jego grób, który z każdym rokiem wygląda coraz gorzej. Mimo wszystko, co pewien czas na nagrobku pojawią się świeże znicze oraz kwiaty. Miejmy nadzieję, że pamięć o tak wybitnym aktorze nigdy nie przeminie, a stan grobu ulegnie poprawie.

ZOBACZ:
Rodzinna tragedia w serialu "Barwy Szczęścia"

Źródło: Wikipedia.pl / źródło własne

Zyskujące popularność:

2 KOMENTARZE

  1. Jeżeli autor tych wypocin twierdzi, że Pan Leon Niemczyk jest znany przede wszystkim z roli w Ranczu to jest totalnym ignorantem, żeby nie napisać że debilem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here