Policja interweniuje. Pasażer pobity przez kontrolerów…

IMGW - ostrzeżenie meteorologiczne

Kalisz. Cała sytuacja wyglądała jak film sensacyjny, ale wydarzyła się naprawdę. Pasażer autobusu został pobity przez kontrolerów biletów. Wszystko rozegrało się w Kaliszu. Śledztwo w tej sprawie wszczęła policja.

Pasażer autobusu pobity, policja rozpoczęła dochodzenie

To brzmi niewiarygodnie, ale wydarzyło się naprawdę. Pasażer autobusu został pobity w Kaliszu przez… kontrolerów biletów. Dantejskie sceny miały miejsce w autobusie linii NR 19E. Według informacji portalu kalisz24.info.pl doszło nie tylko do pobicia nastolatka przez kontrolerów, ale i skandalicznego zachowania kierowcy, który nie chciał wezwać na miejsce organów ścigania. Ostatecznie policja została zawiadomiona przez świadków zdarzenia.

ZOBACZ TAKŻE: Doda szczerze o swoim uzależnieniu

Zdarzenie miało miejsce już kilka dni temu, ale według portalu, dopiero po zdecydowanej reakcji społeczeństwa w Internecie, kaliska spółka (jej własnością był autobus) postanowiła zareagować i przejrzała nagrania monitoringu. Prawdopodobnie 14-letni pasażer podróżował na tak zwaną „gapę”, bez ważnego biletu.

Na wskazanym wyżej portalu czytamy, że doszło do mocnego pobicia. Jeden z kontrolerów uderzył ponadto pasażera autobusu w jądra, a następnie o tylną szybę autobusu. Kierowca autobusu nie chciał wezwać policji, a nastolatek przestraszony uciekł. Policja została wezwana ostatecznie przez pozostałych pasażerów – świadków zdarzenia.

ZOBACZ TAKŻE: PILNE! Rozbił się samolot. Na liście ofiar dzieci

Kaliska spółka podjęła następującą decyzję – W związku z incydentem, do jakiego doszło w  26 listopada, w autobusie linii nr 19E, Kaliskie Linie Autobusowe Spółka z o.o. informują, że kontroler, który przekroczył swoje uprawnienia, szarpiąc się z pasażerem został zwolniony z pracy w trybie dyscyplinarnym. Pozostali kontrolerzy zostali ukarani karami dyscyplinarnymi i finansowymi. O całym zdarzeniu zostały też zawiadomione organy ścigania, którym przekazaliśmy zabezpieczony monitoring

Teraz sprawy w swoje ręce weźmie policja. Mamy nadzieję, że naganne zachowanie kontrolerów biletów nie ujdzie im płazem, a pasażer autobusu doświadczy sprawiedliwości. Wszak podróż bez biletu jest czymś, co należy potępić, ale nie należy okazywać tego w tak agresywny sposób, jak poprzez naruszenie nietykalności cielesnej.

źródło: kalisz24.info.pl

Piotr Paterczyk
Prywatnie wielki fan twórczości Paulo Coelho. Dziennikarz z zamiłowania. Popełniam różne tematy. Nie boje się pisać odważnie i otwarcie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here