CBA zatrzymało burmistrza i urzędników. Spektakularna akcja

0
CBA zatrzymało burmistrza. Gigantyczna korupcja?

Centralne Biuro Antykorupcyjne to instytucja, która została powołana do życia już w 2006 roku. Z roku na rok poszerza jednak zakres swoich działań. CBA może pochwalić się także coraz lepszą wykrywalnością przestępstw. Dlatego też nie ma miesiąca, w którym nie zostaje ujawniona jakaś afera, której głównym tematem jest korupcja.

CBA zatrzymało burmistrza – podejrzenie o korupcję

Tym razem Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało samorządowców z Niepołomic. Chodzi o podejrzenie nieprawidłowości, które miały dziać się z związku z inwestycją budowy Szkoły Podstawowej w Niepołomicach. Dlatego CBA wystosowało specjalny komunikat prasowy – Funkcjonariusze z katowickiej delegatury CBA zatrzymali burmistrza i wiceburmistrza Niepołomic. Mężczyźni odpowiedzą za przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków w celu uzyskania korzyści majątkowej przez inną osobę. Śledztwo ma związek z budową szkoły w Niepołomicach. Zatrzymani trafią do Prokuratury Krajowej w Katowicach i tam usłyszą zarzuty  – tak brzmi oficjalny komunikat Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

ZOBACZ:
Biedronka rozwścieczyła konkurencje. Wyprzedaże świąteczne to prawdziwy hit

ZOBACZ TAKŻE: Władimir Putin zaprezentował nową broń. Świat patrzy z zaciekawieniem

Funkcjonariusze CBA nie tylko zatrzymali burmistrza i wiceburmistrza, ale dokonali również przeszukania miejsca ich pracy, celem zabezpieczenia materiału dowodowego w sprawie. Dlatego mężczyźni po zakończeniu czynności zostali doprowadzeni do prokuratury. Usłyszeli tam zarzuty przekroczenia uprawnień. Zostali oskarżeni też o niedopełnienie obowiązków służbowych, w związku z pełnionymi przez nich funkcjami publicznymi – w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Kolejny zarzut to złożenie nierzetelnych oświadczeń, o braku powiązań z jednym, z wykonawców, który ubiegał się o udzielenie zamówienia publicznego w związku z budową Szkoły Podstawowej w Niepołomicach. Czy to koniec działań CBA w tej głośnej sprawie?

Korupcja na szeroką skalę – 16 osób z zarzutami

Co ciekawe, to nie pierwsze akcja CBA w tejże sprawie. Zarzuty w sprawie budowy szkoły usłyszało już 16 osób. Wobec 7 osób Prokuratura Krajowa w Katowicach przygotowała już akty oskarżenia. W środowisku mówi się, że z pewnością to nie koniec zatrzymań w głośnej sprawie z Niepołomic. Korupcja miała dziać się na naprawdę szeroką skalę. Czy rzeczywiście szykują się kolejne zatrzymania?

ZOBACZ:
Krzysztof Jackowski ostro jak nigdy. Oberwał Lech Wałęsa

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Policja interweniuje. Pasażer pobity przez kontrolerów…

źródło: CBA

ZOBACZ TAKŻE: PILNE! Rozbił się samolot. Na liście ofiar dzieci

Piotr Paterczyk
Prywatnie wielki fan twórczości Paulo Coelho. Dziennikarz z zamiłowania. Popełniam różne tematy. Nie boje się pisać odważnie i otwarcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here