Dzieci wymyśliły nową zabawę – jest niebezpieczna. Dziecko, które…

Dzieci wpadły na dziwny pomysł. Czy Twoje dziecko jest bezpieczne?

Dzieci są bardzo pomysłowe. Mimo swojego młodego wieku, wpadają na różne pomysły, które bywa, że nie przyszłyby do głowy nawet dorosłym. Media informują o nowej zabawie wśród nastolatków. Specjaliści alarmują – jest to skrajnie niebezpieczne, jak narkotyki i może grozić utratą zdrowia lub nawet życia przez dziecko! 

Dzieci w niebezpieczeństwie

O nowej zabawie wśród dzieci informuje „Super Express”. Nastolatkowie ze szkół wpadli na szokujący pomysł, by wdychać opary z dezodorantów. Najczęściej robią to poprzez skarpetki. Tak, by środek nie podrażnił ich układu oddychania. Eksperci alarmują, że taka zabawa jest coraz bardziej popularna wśród nastolatków w szkołach. Dziecko w ten sposób wchodzi w świat narkotyków. O ile dezodorant nie jest narkotykiem, to stosowany w ten sposób potrafi odurzyć. Mało tego, jest równie niebezpieczny co narkotyk – zarówno dla zdrowia, jak i życia dziecka.

Z OSTATNIEJ CHWILI: CBA zatrzymało burmistrza i urzędników. Spektakularna akcja

Do tej pory wydawało się, że taki sposób rozrywki to już przeszłość. Wąchanie kleju, czy oparów benzyny było popularne wśród młodzieży w latach 80. i 90. XX wieku. Jak się jednak okazuje, nie przeszło to do lamusa. Nastolatkowie, czyli tak naprawdę dzieci „ulepszyły” niestety ten sposób bycia na przysłowiowym „haju”. Specjaliści alarmują, że wąchanie dezodorantu jest bardzo groźne dla zdrowia. Dziecko jest zadowolone, bo miewa halucynacje, czy wpada w stan euforyczny. Ma to jednak poważne skutki uboczne, jak trwała utrata zdrowia, czy nawet życia.

Z OSTATNIEJ CHWILI: Promocje Biedronka. Sporo produktów za pół ceny!

Chora zabawa zebrała już śmiertelne żniwo. Jak informuje Super Express, ofiarą wdychania oparów z dezodorantu jest 11-letni chłopiec z Jeleniej Góry. Dziecko wraz z koleżanką zostało zauważone przez przypadkowego przechodnia, jak traciło przytomność. Mimo szybkiej reakcji służb ratunkowych, zmarło w szpitalu. Jego koleżanka, która oddała się również niebezpiecznej zabawie, przeżyła. Szpital zaalarmował, że opary z dezodorantu są równie groźne, co narkotyki. Niech to będzie przestroga dla wszystkich dzieci, które chcą sięgnąć po narkotyki, czy odurzanie się w tak zaskakujący, aż trudny do wyobrażenia sposób.

Z OSTATNIEJ CHWILI: III wojna światowa. Zagadkowa mobilizacja wojska?

źródło: inf. własna / Super Express

Piotr Paterczyk
Prywatnie wielki fan twórczości Paulo Coelho. Dziennikarz z zamiłowania. Popełniam różne tematy. Nie boje się pisać odważnie i otwarcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here