III wojna światowa. Zagadkowa mobilizacja wojska?

III wojna światowa to plotki, polskie wojsko, rosyjska armia i Władimir Putin.

III wojna światowa od zawsze była tematem tabu, niemniej jednak za każdym razem, kiedy wywoływany jest ten temat, opinia publiczna zaczyna obawiać się o swoją przyszłość. Tym razem do Internetu wyciekły zaskakujące plany, które ma rosyjska armia i Władimir Putin. Na wyobraźnię działa także mobilizacja rezerwistów, o której poinformowało polskie wojsko. Ile jest prawdy w tym, że Polska i Rosja mogą szykować się na wypadek ewentualnego konfliktu zbrojnego? 

III wojna światowa – czy wybuchnie?

W ostatnich miesiącach, czy dniach, przeróżne portale internetowe informują o możliwości wybuchu konfliktu zbrojnego na szeroką skalę. Także znany jasnowidz, Krzysztof Jackowski rzekomo przewidział, że III wojna światowa może rzeczywiście się przydarzyć. Jego zdaniem źródłem zapalnym ma być sytuacja na Bliskim Wschodzie, która ma się jeszcze bardziej zaognić.

ZOBACZ TAKŻE: PILNE! Rozbił się samolot. Na liście ofiar dzieci

Plotki o wojnie podsycają internauci, a także plotkarskie portale. Uspokajamy jednak Was – nic takiego, jak III wojna światowa nie ma prawa wydarzyć się. Przynajmniej nie w najbliższym czasie. Skąd zatem wzięły się te informacje wyssane z palca?

Chodzi zapewne o błędne powiązanie kilku faktów. Pierwszy z nich, to informacja, która w sieci pojawiła się wczoraj – o tym, że polskie wojsko wzywa rezerwistów. Nie ma jednak powodów do obaw, nasza armia nie zbroi się na wypadek wojny, którą miałaby być III wojna światowa, a to jedynie działanie mające na celu przeszkolenie większej grupy osób, niż dotychczas. Informację o zintensyfikowaniu szkolenia rezerwistów podała „Rzeczpospolita”, powołując się na słowa Szefa Sztabu Generalnego. Generał Rajmund Andrzejczak powiedział, że Polska i armia w 2020 roku będzie priorytetowo traktować szkolenia rezerwistów. Ćwiczenia organizowane przez wojsko będą bardziej intensywne. Do tej pory trwały jeden dzień, a teraz wydłużone zostaną nawet do 5-12 dni.

Władimir Putin szykuje nową broń

Druga informacja, która wywołała temat, jakim jest III wojna światowa to przecieki o najnowszej broni, którą szykuje Władimir Putin. Faktycznie rosyjska armia zaszokowała swoim najnowszym projektem, ale z wojną nie ma on nic wspólnego. Informacje te są czysto wyssane z palca.

ZOBACZ TAKŻE: Pogoda. Nadchodzi zima, temperatura spadnie do…

Informację o nowym lotniskowcu, jakiego ma dorobić się rosyjskie wojsko przekazał portal sputniknews.com. Okręg, którym będzie mógł poszczycić się Władimir Putin ma mieć wyporność 70 tysięcy ton. Koszt projektu lotniskowca, a przede wszystkim jego budowy ma wynieść nawet 400 miliardów rubli. Przypuszcza się, że jednostka będzie mogła pomieścić blisko 100 samolotów, a także jedną z najnowocześniejszych broni, jaką są drony.

źródło: inf. własna / Rzeczpospolita / sputniknews.com

Piotr Paterczyk
Prywatnie wielki fan twórczości Paulo Coelho. Dziennikarz z zamiłowania. Popełniam różne tematy. Nie boje się pisać odważnie i otwarcie.

7 KOMENTARZE

  1. Wcisną wam każda bzdure abyscie siedzieli cicho. Taka ich polityka. Pytanie ile razy dacie się jeszcze manipulować. Od wyborów po wszelkie inne informacje.

    3
    1
  2. Rezerwistow a skąd wezmą rozumiem ze 50 latków ha ha .Powiem krótko dostane broń rozwale urząd miejski z korytem potem dyskonty i galerie bo nie myślę ani troche ich bronić a bym zapomniał o ZUSie bo temu się należy dokopać tak na sybir .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here