Rafał Trzaskowski podziękował politykom PiS. Opozycja zaskoczona

Rafał Trzaskowski, obecnie prezydent Warszawy, zrobił coś czym zaskoczył zarówno swoich zwolenników, jak i krytyków. Otóż w swoim dzisiejszym wpisie na Twitterze podziękował politykom PiS. Co takiego wydarzyło się, że jakby nie było polityk Platformy Obywatelskiej skierował słowo „dziękuję” w kierunku swoich politycznych rywali?

Rafał Trzaskowski zaskakuje

Nie od dziś wiadomo, że prezydent Warszawy nie darzy zbytnią sympatią polityków PiS. Wielokrotnie negatywnie oceniał ich poczynania. Przed wyborami straszył ludzi, że po zwycięstwie ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego, mieszkańcy dużych miast zapłacą za realizację obietnic wyborczych prawicy. Do historii przeszły również jego potyczki z Patrykiem Jaki (poseł PiS), z którym Rafał Trzaskowski rywalizował o prezydenturę w stolicy.

Z OSTATNIEJ CHWILI: Dzieci wymyśliły nową zabawę – jest niebezpieczna. 

Z pewnością u wielu osób zdziwienie wywołał dzisiejszy wpis na Twitterze, w którym podziękował politykom PiS: „Dziś podsumowaliśmy działania dot. awarii kolektorów doprowadzających ścieki do „Czajki”. Dziękuję Rządowi i @michaldworczyk za pomoc w opanowaniu awarii, a PGW Wody Polskie, Wojsku, @PolskaPolicja, wszystkim służbom oraz MPWiK za współdziałanie i dotrzymanie terminów.” Trzeba przyznać, iż słowa, które Rafał Trzaskowski umieścił w internecie, zasługują na pochwałę. W końcu premier Mateusz Morawiecki wraz ze swoimi ministrami odegrali ważną rolę w sprawie awarii w oczyszczalni „Czajka”. Prezes Rady Ministrów zdecydował o budowie awaryjnego rurociągu za pomocą którego nieczystości były przerzucane z lewej na prawą stronę Wisły.

Przypomnijmy, iż do awarii w oczyszczalni doszło w sierpniu tego roku. Niestety nie od razu Rafał Trzaskowski, a raczej podlegający mu ludzie podjęli odpowiednie działania. Początkowo nieczystości trafiały do Wisły. Na szczęście w tej chwili ścieki płyną do głównego kolektora. Sprawą zajęła się prokuratura, która bada przyczyny i skutki awarii. Poza tym, sprawdzi również dokumenty związane z rozbudową i modernizacją oczyszczalni „Czajka”.

Sytuacja ta skończyła się szczęśliwie. Nie doszło do najgorszego – wielkiej katastrofy ekologicznej. Zatem nie dziwi fakt, iż Rafał Trzaskowski złożył im podziękowania. Po raz kolejny spisały się polskie służby mundurowe-policja i wojsko, a także rząd Mateusza Morawieckiego.

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: