Władimir Putin zaprezentował nową broń. Świat patrzy z zaciekawieniem

Władimir Putin, a rosyjskie wojsko

O tym, że Rosjanie marzą o silnej armii wiadomo nie od dziś. Nie jest także tajemnicą, że są w czołówce Państw, które najwięcej wydają na wojsko. Władimir Putin i Rosja chcą, by żadna wojna nie była im straszna. Dlatego też świat patrzy z zaciekawieniem na najnowszą broń, którą już wkrótce ma dysponować Federacja Rosyjska.

Władimir Putin – oto jego projekt

Mowa o najnowszym projekcie lotniskowca, którym Władimir Putin i Rosja zaskoczyli świat. Jednostka ma mieć olbrzymie wymiary, a także wręcz niesamowite osiągi. Całość projektu może pochłonąć nawet 400 miliardów rubli, a przecież chodzi tylko o jeden lotniskowiec. Docelowo wojsko, a konkretnie marynarka wojenna w Rosji ma dysponować aż czterema takimi „potworami”. Władimir Putin już niejednokrotnie podkreślał, że żadna wojna nie jest mu straszna. Jego kraj jest w pełnej gotowości, a nowy lotniskowiec ma tylko potwierdzić potencjał rosyjskiej armii.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: III wojna światowa. Zagadkowa mobilizacja wojska?

Nowy lotniskowiec ma zastąpić zasłużony statek – Admirał Fłota Sowietskogo Sojuza Kuzniecow, który zwodowany został w 1985 roku. Jego budowa rozpocznie się prawdopodobnie w 2023 roku, a według planów specjalistów potrwa nawet 10 lat. Państwowy Program Zbrojeń przewiduje, że najnowsza „zabawka”, którą dysponować wkrótce będzie rosyjskie wojsko ma mieć niesamowitą wyporność, aż 70 tysięcy ton. Władimir Putin będzie miał czym się poszczycić. Na pokładzie lotniskowca zmieści się blisko 100 samolotów oraz kilkanaście dronów.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: PILNE! Rozbił się samolot. Na liście ofiar dzieci

Prawdopodobnie stworzenie nowego lotniskowca wiąże się także z tym, że Rosjanie będą musieli przygotować nowe typy samolotów. Mowa tutaj zwłaszcza o powietrznych tankowcach i myśliwcach wczesnego ostrzegania, które z powodzeniem mogłyby stacjonować i lądować na pokładzie „giganta”.

Władimir Putin z całą pewnością czeka na najnowsze informacje o lotniskowcu, którego projekt wkrótce ma zostać sfinalizowany. W końcu rosyjskie wojsko to dla niego priorytetowa rzecz. Wielu komentatorów mówi wprost, że armia to dla Prezydenta Federacji Rosyjskiej „oczko” w głowie.

ZOBACZ TAKŻE: Pogoda. Nadchodzi zima, temperatura spadnie do…

źródło: inf. własna / sputniknews.com / Interia.pl