Jesteś klientem Santander Bank Polska? Musisz to przeczytać

Santander Bank Polska
fot. Wikipedia

Jeżeli jesteś klientem jednego z największych banków w Polsce, czyli Santander Bank Polska, zapoznaj się z tą informacją. Bank informuje o zagrożeniach, które czyhają na klientów. Możesz stracić oszczędności swojego życia.

Santander Bank Polska ostrzega klientów

Dopiero, co wczoraj informowaliśmy o oszustach, którzy podszywają się pod ZUS. Okazuje się, że to nie jedyne niebezpieczeństwo które czyha na Polaków. Niebezpieczni oszuści są coraz bardziej przebiegli i zachłanni. Kolejny raz próbują rzucić się na oszczędności milionów Polaków. Tym razem za cel obrali sobie klientów Santander Bank Polska. Instytucja wydała nawet specjalny komunikat, w którym ostrzega swoich klientów i prosi o zachowanie szczególnej ostrożności. O co chodzi?

PILNE: Nie żyje piękna Miss. Miała zaledwie 32 lata

Oszuści próbują podszywać się pod Santander i rozsyłają klientom fałszywe SMS-y, w których proszą najczęściej o dokonanie opłaty. Zazwyczaj posługują się kilkoma, wyuczonymi schematami: konieczność dopłaty za przesyłkę kurierską, zapłata zaległości komorniczej, uregulowanie zaległości na portalu aukcyjnym, czy odblokowanie dostępu do bankowości elektronicznej. Na końcu wiadomości tekstowej znajduje się fałszywy link. Sugeruje on, że prowadzi do serwisu transakcyjnego, a tak naprawdę skierowany jest na serwer oszustów, którzy w ten sposób mogą uzyskać dostęp do Twojego konta i wykraść pieniądze.

Santander Bank Polska na swojej stronie zamieścił też treść przykładowego SMS-a:

Bank informuje też swoich klientów, jak ochronić się przed atakami. Przede wszystkim należy uważnie czytać smsy. Santander nigdy nie wysyła w swoich wiadomościach linków przekierowujących do serwisu transakcyjnego, czy na inne strony. Jedyne oficjalne domeny banku to centrum24.pl oraz ibiznes24.pl. Pozostałe strony do witryny oszustów, próbujących wyłudzić pieniądze. Bank prosi o kontakt wszystkich klientów, którzy mają wątpliwości co do odebranej wiadomości. Cały komunikat banku znajduje się na oficjalnej stronie Santander Bank Polska, w tym oto miejscu.

źródło: santander.pl

Polecamy również: