III wojna światowa? Ukraińcy wysuwają poważne żądania wobec Polski!

iii wojna światowa polska ukraina

III wojna światowa? Oby nie. Gdy pojawia się określenie, którym trzeba by nazwać ewentualny nowy konflikt zbrojny w Europie, ludzie zaczynają się denerwować. Zgadzamy się, że lepiej nawet nie zapeszać. Faktem jest jednak, że zgrzytów jest coraz więcej. W dodatku coraz bardziej nieprzyjemne są te na linii Polska – Ukraina.

III wojna światowa? Niepokój rośnie

Przy całej sympatii do naszych wschodnich sąsiadów, musimy przyznać, że politykę prowadzą mało odpowiedzialną. W obliczu konfliktu zbrojnego z Rosją powinni przecież w sposób bardziej przyjazny odnosić się do Polaków. Tymczasem ich ton bardziej kojarzy się z III wojną światową, aniżeli z chęcią zakopania topora wojennego.

Od wielu lat słyszymy o roszczeniach terytorialnych Ukrainy wobec Polski. Na dobrą sprawę trudno było z naszego punktu widzenia zweryfikować te doniesienia. Władze w Kijowie rzecz jasna nie wystąpiły oficjalne z roszczeniami do rządu Rzeczypospolitej Polskiej. Jednakże „na własnym podwórku” robili i robią już znacznie mniej przyjazne Polsce rzeczy. Nie wyglądają na takich, dla których III wojna światowa brzmi przerażająco. Już pomijamy fakt nazywania ulic i placów imieniem ludzi, którzy bestialsko mordowali całe polskie rodziny. Do tego – niestety, zdążyliśmy już nieco przywyknąć. Choć nadal wygląda to jak nieudolna prowokacja. Pozostaje tylko pytanie, po co Ukraina to robi.

Ile prawdy jest w tym, że Ukraina rości sobie prawa do polskich ziem? Otóż – jak się okazało – więcej, niż mogliśmy przypuszczać. Nie potrafił temu zaprzeczyć nawet Tomasz Maciejczuk. Człowiek, który zawsze za wszelką cenę broni Ukraińców, czy to w rosyjskiej, czy w polskiej telewizji, nie umiał odeprzeć argumentów Wojciecha Olszańskiego.

Ukraina: wraca temat roszczeń terytorialnych

Ten mówił, w obecności Maciejczuka, w telewizji wRealu24 o antypolskich działaniach obecnych władz Ukrainy. Wspomniał też o roszczeniach terytorialnych. „[…] Ukraińcy, którzy mają roszczenia terytorialne do Polski, do Małopolski wschodniej. Przecież pan zna te teksty” – zwrócił się do Maciejczuka Wojciech Olszański. Ten odparł: – Oczywiście.

„Co się w Przemyślu dzieje, panie Maciejczuk. Kto ferment sieje? My czy Ukraińcy?” – kontynuował Olszański. Wyraźnie zmieszany Tomasz Maciejczuk odpowiedział tylko: „Oczywiście strona ukraińska przesadza i prowadzi się bardzo źle”. Jak zatem widać, na Ukrainie faktycznie dzieją się rzeczy, o których coraz częściej słychać, ale których nie widać z naszej perspektywy. Warto pamiętać, że – niestety – ruchy skrajnie nacjonalistyczne są za naszą wschodnią granicą coraz silniejsze.

Czy ktoś ma wątpliwości, że wielu z ich członków byłoby skłonnych własnymi rękoma walczyć o „utracone” ziemie? Gdyby, hipotetycznie, któryś z banderowskich marszów, które niestety odbywają się w Przemyślu, wymknął się spod kontroli, to byłby nie tyle skandal dyplomatyczny, co III wojna światowa. Musimy mieć na uwadze, jak wiele różni polskich i ukraińskich nacjonalistów.

źródło: własne, tvn24

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]

31 KOMENTARZE

 1. To może w nagrodę za dobrą współpracę podziękować ukraińcom za pobyt w naszym kraju, podstawić pociągi w kierunku wschodnim i pozwolić im cieszyć się „demokracją” u nich na ich własnym podwórku. Niech te biedne rodziny połączą się ponownie w jedno. Ich dzieci cieszyć się będą że tatusiowie i mamusie znów w domu będą. I jeszcze zakręcić kurek z pomocą. Tak dla przykładu. Będą sobie stawiać dalej pomniki ich super bo”ch”aterowi bandycie banderze. Oj. Zapomniałem. Pis lubi robić „laskę” każdemu, a gnębić własny naród przy pomocy sługusów od konfetti w mundurach i „elyty” w togach.

  59
  7
 2. To może w nagrodę za dobrą współpracę podziękować ukraińcom za pobyt w naszym kraju, podstawić pociągi w kierunku wschodnim i pozwolić im cieszyć się „demokracją” u nich na ich własnym podwórku. Niech te biedne rodziny połączą się ponownie w jedno. Ich dzieci cieszyć się będą że tatusiowie i mamusie znów w domu będą. I jeszcze zakręcić kurek z pomocą. Tak dla przykładu. Będą sobie stawiać dalej pomniki ich super bo”ch”aterowi bandycie banderze. Oj. Zapomniałem. Pis lubi robić „laskę” każdemu, a gnębić własny naród przy pomocy sługusów od konfetti w mundurach i „elyty” w togach.

  31
  4
 3. Wołyń 2 …ta przyjażń z Ukrainą za bardzo wylewka. Ponad 1mln Ukraińców w Polsce …na CHUJ? Przyjdzie dzień kiedy nas spacyfikują .

  39
  4
 4. Za głęboko im polska wchodzi w 4litery…żenada domagają się czego….to tak żenujący naród…Putin mało wziął…cała powinien zająć…..jeszcze teraz granice im otwierają niby za co….

  52
  4
 5. Jakie roszczenia? Jaka wojna? To nie nagród, całe życie byli pod butem bądź Polski bądź Rosji i będą. Rosja zabrała im kawał ziemi a trizuby w dupe im wchodzą i pokoju szukają, brak mi słów żeby nazwać to coś ze wschodu.

  24
  1
 6. Ukraina nigdy nie była i nie będzie przyjazna Polsce. Chmielnicki i UPA pokazali na co ich stać. Trzeba dławić takie zakusy w zarodku.

  27
  1
 7. Ale z was kasztany putin wykonczy was polaczkow wlasnie ukraincami i bialorusia a wy macie jakies urojenia niby czemu ukra jedzie do niemiec bo putin sie znowu dogadal z niemcami wlasnie po to aby użyć w razie wu kiedy amerykanie beda rozpychac sie po syrii tak zrobi im na zlosc niszczac interesy w polsce

  8
  11
 8. Przecież ten swołocz vel pomiot ukraiński to śmieć bez historii. Ukrainy być nie powinno bo to ziemie Polski. Z każdym dniem modlę się żeby Jarek przejżał na oczy i zabrał do spółki z Putinem to co do Nas należy. Jedynie z kim bym się podzielił tym śmiesznym państwem to Rosja. Tak! Oni połowę, my połowę i problem rozwiązany. Banderowcy pierdoleni.

  22
  3
 9. Mam chyba jakąś urazę do takich dziwacznych tytułów :/. Naprawdę, Ukraina jest tak mało znaczącym krajem, że nawet gdyby miała jakieś,, roszczenia terytorialne” to w najgorszym możliwym scenariuszu stałoby to się nowym memem. Zresztą niby czym mieliby spełnić groźby? Z taką armią i gospodarką jaką dysponują to w swoim położeniu politycznym znaczą jedno wielkie 0. Proszę, nie twórzcie już takich straszaków na ludzi, bo to wręcz żenujące

  12
  2
 10. Trza się szykować i zbroic bo już nie wiadomo jacy separatysci i skąd nadejdą. Ukraińcy, już wystarczy, wracać do swojego kraju jak coś nie pasuje WON

  19
  1
 11. Rosjanie płacą takim absztyfikantom, żeby siali niepokój. Szwaby robią tak samo. Wszystko po to żeby nie pozwolić aby Polska była potęgą gospodarczą i polityczną.

 12. Ukraińska swołocz gdy by była na miejscu Polaka to by nas czapkami wybili to mściwy naród im nie wolno popuszczać.Krutko i za pysk

  8
  1
 13. Słuchajcie, jestem z Ukrainy mieszkam w Polsce. To wszytko bzdury, Ukrainie nie opłaca się rozpoczynać wojny z nikim, ponieważ nie ma nawet pieniędzy dla siebie, ta wiadomość jest fałszywa. Przede wszystkim nie jest korzystne dla Rosji, aby Polska przyjaźniła się z Ukrainą. Kiedy nie ma silnego sojuszu między krajami, łatwiej jest działać.

  7
  3
 14. to bujda na resorach. Pracowałem wśród ukraińskich ludzi dosyć niedawno, żaden z nich o tym nie myśli. Oni przyjeżdżają do Polski, bo lepsze zarobki u nas są niż na Ukrainie, tak jak w Niemczech lepsze niż w PL.

  5
  4
 15. Do Patriota: gdybyś nie żył we własnej utopii zrozumiał byś że mimo bycia patriotą i tak nic nie zdziałasz. Naszym państwem rządzi garstka i zrobią to co oni uznają za słuszne… Możemy pokazać co najwyżej dupe do Ukrainy żeby nas wyruchali sojusznicy

 16. Jakie roszczenia to co mają nie potrafią zagospodarować do tego stopnia że Ruski se odgryzł co chciał a na resztę kraju Żydzi zęby ostrzą. Być może w jakimś tam chorym umyśle narodził się pomysł a żeby zrekąpęsować se utraconą ziemię w trwającym jeszcze konflikcie z Rosją jeżeli tak to se ząbki połamią na naszej ziemi niech nie liczą na powturke z Wołynia tym razem nie powalczą z dziećmi kobietami i starcami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here