Angela Merkel o Auschwitz. Mateusz Morawiecki aż zdębiał

Angela Merkel
Angela Merkel

Angela Merkel po raz pierwszy odwiedziła były nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Kanclerz Niemiec podczas swojego przemówienia zaskoczyła obecnych na sali, a także przed telewizorami. Wobec szczerości Merkel zdębiał nawet Mateusz Morawiecki.

Angela Merkel o Auschwitz

Podczas swojego przemówienia Kanclerz Niemiec wielokrotnie odnosiła się do tego, że obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, był niemieckim, nazistowskim obozem zagłady. Był to niemiecki obóz śmierci, zarządzany przez Niemców. Ważne jest dla mnie, aby to podkreślić. Ważne, by jasno wskazać sprawców. Jesteśmy to winni ofiarom Auschwitz-Birkenau oraz nam samym – powiedziała wprost Angela Merkel. Od tych słów zdębiał nawet sam Mateusz Morawiecki. Nie spodziewał się chyba aż tak szczerej wypowiedzi Merkel. Trzeba przyznać, że to olbrzymi sukces polskiej demokracji i polskiego rządu.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych od lat walczy o kłamliwe tezy odnośnie obozów koncentracyjnych, takich, jak chociażby ten w Auschwitz-Birkenau. W świecie niejednokrotnie słyszeliśmy źle brzmiące informacje, o rzekomo polskich obozach śmierci. Dostrzegły to także zagraniczne media, które coraz częściej używają prawidłowego sformułowania – czyli niemieckie obozy zagłady. Stwierdzenie o polskim Auschwitz-Birkenau jest niezwykle kłamliwe, gdyż to właśnie Polacy byli głównymi ofiarami nazistowskich Niemiec. Dlatego tym bardziej cieszy przesłanie, które wygłosiła Angela Merkel przyznając, jaka jest prawda o obozach koncentracyjnych.

Mateusz Morawiecki i MSZ bronią dobrego imienia Polski

O polskich obozach zagłady mówił chociażby Barack Obama w 2012 roku. To niezręczne sformułowanie, a także inne, pojawiające się poza granicami Polski szybko są ripostowane przez nasz MSZ. Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a także Mateusz Morawiecki przypominają, że obrona dobrego imienia Polski jest dla niego najważniejsza. Nikt nie może nam przypisywać udziału w Holokauście. Podczas, gdy to my byliśmy głównymi ofiarami reżimu nazistowskich Niemiec, o czym wspomniała właśnie Angela Merkel.

źródło: inf. własna

Teraz na czasie:

Piotr Paterczyk
Prywatnie wielki fan twórczości Paulo Coelho. Dziennikarz z zamiłowania. Popełniam różne tematy. Nie boje się pisać odważnie i otwarcie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here