Przełomowa decyzja w sprawie WOŚP. Jerzy Owsiak ma powody do…

Jerzy Owsiak (WOŚP)
screenshot YouTube

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała do końca świata i jeden dzień dłużej. Te słowa, których użył Jerzy Owsiak są już prawdziwą legendą. Mimo kontrowersji, które pojawiają się wokół WOŚP, Orkiestra nie zamierza przestawać grać. Pojawiły się też przełomowe informacje w sprawie 28. finału.

28. finał WOŚP – 12 stycznia 2020 roku

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia 2020 roku. Po raz czwarty partnerem medialnym WOŚP została telewizja TVN, która w swoich programach będzie na bieżąco informować o wydarzeniach z kwestowania. Pojawią się także wejścia na żywo ze sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także z innych miejsc zbierania pieniędzy. To ważna informacja, z której może się cieszyć Jerzy Owsiak. Orkiestra przecież po 25 latach rozstała się z TVP, a poprzednie trzy finały realizowane były przez TVN. Obu podmiotom udało się porozumieć i 28. finał znów zagości na łamach prywatnego nadawcy. Realizacją mają zająć się kanały TVN, TVN 24, TTV oraz w Internecie – Player.

Finał WOŚP w 2020 roku odbędzie się pod hasłem: Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Partnerami WOŚP, jak w ostatnich latach będzie nie tylko TVN, ale także serwis Allegro, czy Mbank. Na Allegro ruszyły już pierwsze akcje charytatywne, a Mbank zapewni obsługę finansową, kart płatniczych i wszystko, co leży w gestii banku. Na stronach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ruszył już licznik, który wskazuje, że na 29. finał WOŚP zebrano już 11 tysięcy złotych.

Ile zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w poprzednich latach?

Podczas ostatniego, 27. finału WOŚP zebrała łącznie 175 938 717,56 złotych. Finał zbiórki odbył się w Gdańsku, czyli mieście, w którym doszło do tragicznych wydarzeń podczas zeszłorocznego kwestowania. Zginął wówczas prezydent miasta, Paweł Adamowicz. Jerzy Owsiak zeszłoroczny finał WOŚP podsumował następującymi słowami – Orkiestra nadal będzie grać, zapraszając do siebie wszystkich ludzi dobrej woli. Bawiąc się i ucząc jak nawzajem sobie pomagać. Wydaje się zatem, że nie rzucił słów na wiatr i w roku 2020 Orkiestra po raz kolejny zagra. Jaki wynik finansowy uda się tym razem osiągnąć?

źródło: inf. własna, WOŚP