Janusz Korwin-Mikke mówi o przekupstwie i złodziejstwie

Janusz Korwin-Mikke
Fot. Wikimedia/Artur Andrzej

Janusz Korwin-Mikke to bodajże jedna z najbardziej wyrazistych postaci polskiej sceny politycznej. Poseł nie boi się mówić wprost co myśli. Nawet jeśli jego poglądy są kontrowersyjne nie ukrywa ich przed  światem. Nie inaczej było w tym tygodniu. Tym razem w mocnych słowach wypowiedział się na temat posłów. Co takiego im zarzucił? 

Janusz Korwin-Mikke i jego wizja polityki

Prezes partii KORWiN wygłosił swoje zdanie dotyczące świata polityki niejako w odpowiedzi do bulwersujących słów sekretarza generalnego SLD Marcina Kulaska. Kulasek w wywiadzie dla Interii narzekał na warunki panujące w hotelu poselskim. Mówił o ciasnocie, starych meblach, niemożności stołowania się na miejscu. Na koniec stwierdził: „Proponuję spróbować się utrzymać w Warszawie za 6,5 tys. zł na rękę, plus dieta 2,5 tys. zł.” Janusz Korwin-Mikke zareagował na te kontrowersyjne słowa na jednym ze swoich profili w mediach społecznościowych.

Najwyraźniej ocena Kulaska rozsierdziła polityka prawicy, gdyż na swoim Twitterze wprost i bez ogródek napisał kto wg niego powinien zajmować się polityką. Dodatkowo pod swoim wpisem udostępnił artykuł dotyczący kontrowersyjnej wypowiedzi Marcina Kulaska.

Zdanie prezesa partii KORWiN polityka to zajęcie dla bogatych, zamożnych osób. Mało tego, twierdzi on, że jeśli poseł jest biedny to potem daje się przekupić lub kradnie. Swoje rozważania Janusz Korwin-Mikke podsumowuje słowami: „Ja uważam, że politycy w ogóle nie powinni otrzymywać pensji i diet!”

Nie wiadomo, czy to słowa posła Konfederacji, czy fala krytycznych komentarzy w internecie sprawiły, iż Kulasek zreflektował się i opublikował nowy wpis. Polityk SLD oświadcza w nim, iż sens jego słów był inny niż to odebrano. Dodatkowo zwrócił uwagę, iż nie autoryzował rozmowy z Interią. Na koniec przeprosił wszystkich i zobowiązał się do tego, iż odtąd będzie autoryzował swoje wypowiedzi.

Zgadzacie się z opinią posła Konfederacji? Czy wy także uważacie, iż funkcja posła powinna być sprawowana nieodpłatnie? A może parlamentarzystom należy się wynagrodzenie a Janusz Korwin-Mikke nie ma racji? Czekamy na Wasze opinie.