Polacy oburzeni zachowaniem Niemców. Ambasada interweniuje

Polacy dyskryminowani? Co zrobili Niemcy...

W Cottbus zawrzało. W jednej z sieci handlowych, położonej nieopodal polsko-niemieckiej granicy doszło do szokujących scen. Interwencję podjęła nawet polska ambasada. Niemcy ostro przesadzili, a Polacy domagają się przeprosin.

Niewyobrażalne, co zrobili Niemcy. Polacy oburzeni

Polacy robiący zakupy tuż przy granicy są wściekli na to, co zrobili Niemcy i domagają się stanowczej reakcji nie tylko władz hurtowni Edeka, ale też Berlina. Chodzi o napis, który pojawił się przy jednej z kas, a mianowicie „Uwaga! Ta kasa jest przeważnie dla polskich klientów”.

Polacy, którzy mieszkają najczęściej blisko granicy udają się na zakupy do hurtowni Edeka. Najczęściej kupują tam artykuły drogeryjne oraz spożywcze, a przyciągają ich zwłaszcza liczne promocje. Tym razem jednak doznali prawdziwego szoku. Jak informuje jeden z klientów, Niemcy utworzyli osobną kasę dla Polaków. Oburzenie klientów jest tak wielkie, że sprawa zalała Internet i trafiła do polskiej ambasady, która postanowiła zainterweniować.

Jak informuje portal Gazeta.pl to nie pierwszy przejaw dyskryminacji w hurtowni Edeka. Nieopodal polsko-niemieckiej granicy w Cottbus, Niemcy mieli już wcześniej wysyłać sygnały dyskryminujące. Dlatego, że Polacy mogli liczyć na wyprzedaże we wtorki, a Niemcy w czwartki. Taki podział został jednak zlikwidowany.

Niemiecka sieć zareagowała

Do całej sytuacji odniosła się dyrektor Edeki do spraw komunikacji i marketingu. Melanie Steinsiek powiedziała, że nie było to ich celem, że nie chodziło o dyskryminację Polaków. Osobna kasa była próbą usprawnienia handlu. Ponadto dyrektor zachęciła, by Polacy nadal robili zakupy w przygranicznej miejscowości i mogą płacić za nie we wszystkich kasach. Pytanie, czy po tym, co zrobili Niemcy, klienci z Polski nadal będą mieli ochotę na zakupy w tej sieci?

źródło: Gazeta.pl, Facebook

Zobacz również:

Piotr Paterczyk
Prywatnie wielki fan twórczości Paulo Coelho. Dziennikarz z zamiłowania. Popełniam różne tematy. Nie boje się pisać odważnie i otwarcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here