Czar prysł. Ujawniono, kto stoi za Gretą Thunberg

Greta Thunberg cała prawda

Oto cała prawda o tym, skąd wzięła się Greta Thunberg. Mowa rzecz jasna o tym, skąd wzięła się w światowej przestrzeni publicznej. Młoda ekoaktywistka miała być kreowana, a jakże, na osobę, która zaczęła działać spontanicznie. Na szczęście nie wszyscy dziennikarze ślepo zachwycili się 16-latką z zespołem Aspergera.

Jak już pisaliśmy, Grecie Thunberg wyrosła „konkurencja”. Mamy na myśli dziewczynę, która nazywa się Izabella Nilsson Jarvandi i jest prawicową odpowiedzią na zjawisko młodej ekocelebrytki. Zanim jednak świat zdążył przyjrzeć się Izabelli, hiszpańscy dziennikarze ujawnili bardzo ciekawe informacje o Grecie.

Jak bowiem wiadomo, Greta Thunberg zyskała globalną popularność w ciągu dosłownie kilkudziesięciu godzin. Wszystko dzięki temu, że została wpuszczona na szczyt klimatyczny ONZ w Nowym Jorku. Tam wygłosiła sławetne przemówienie, gdzie z nienawiścią w głosie pytała polityków i dyplomatów: „HOW DARE YOU”. Wcześniej było jeszcze wciskane gdzie się da zdjęcie, na którym nastolatka samotnie siedzi na chodniku i trzyma transparent z postulatami dotyczącymi klimatu.

Greta Thunberg załamana. 16-letnia Izabella Nilsson wkroczyła do gry (ZDJĘCIA)

Mimo wszystko i tak znalazło się wielu, którzy wierzyli w realność postaci Grety. Wszystko wskazuje jednak na to, że – tak jak przewidywało wielu internautów w Polsce i na świecie – to dziecko jest po prostu niezłą aktorką. Na światło dzienne wyszło właśnie wiele faktów, o których Thunbergowie raczej nie chcieliby mówić. Zapewne nie opiszą ich również dzienniki lewicowo-liberalne.

Greta Thunberg – oto cała prawda o ekocelebrytce

Piękny sen Grety i ludzi, którzy ją wykreowali, brutalnie przerwali właśnie dziennikarze „El Confidencial”. To tytuł wydawany w Madrycie. Jak udało się dowiedzieć hiszpańskim dziennikarzom, za szwedzką aktywistką stoją duże koncerny oraz firmy inwestujące w sektorze energii. W Polsce informacje te podała już m.in. Telewizja Republika oraz Tygodnik Solidarność, a nawet TVP Info.

Greta Thunberg w opałach. Polski polityk zadał niewygodne pytanie

Na drugim planie, dyskretnie za szwedzką nastolatką, znajdującą się obecnie na czele walki klimatycznej, stoją duże fundusze finansowe oraz firmy zainteresowane eliminowaniem użycia węgla – czytamy w „El Confidencial”.

Zaskakująca decyzja władz TVP. Pokażą wręczenie Nobla Tokarczuk

El Confidencial zauważa ponadto, iż rodzina Thunbergów jest powiązana z zarejestrowaną w Brukseli organizacją European Climate Foundation (ECF) poprzez autora kampanii medialnych Grety, Daniela Donnera: „To strateg odpowiedzialny za kontakty z mediami ze strony ECF”.

Wydawany w Madrycie dziennika opisuje, że w skład ECF wchodzą fundacje charytatywne i społeczne koncernów takich jak IKEA czy Hewlett Packard, a także fundusz TCI, który jest udziałowcem m.in. w działających w sektorze energii spółkach Red Electrica i Enagas. Czy Greta Thunberg odniesie się do tych doniesień? To bardzo wątpliwe.