Kim jest Szymon Hołownia i kto za nim stoi?

Szymon Hołownia to dziennikarz od lat związany ze stacją TVN. Czy powtórzy sukces, który osiągnął Paweł Kukiz? Czy Dominika Kulczyk sponsoruje jego...
Szymon Hołownia/ screen YouTube

Szymon Hołownia to dziennikarz od lat związany ze stacją TVN. Od kilku dni w mediach poruszana jest kwestia jego kandydatury na prezydenta. Bez wątpienia jego start może spowodować spore zamieszanie na polskiej scenie politycznej. Warto jednak przypomnieć, że pięć lat temu czarnym koniem wyborów był Paweł Kukiz, który zdobył ponad dwadzieścia procent poparcia. Czyżby Hołownia planował podobny scenariusz, lecz tym razem z korzyścią dla opozycji? Na ten temat zdania są mocno podzielone. Pojawiły się już pierwsze plotki mówiące,  że to Dominika Kulczyk może stać za promocją dziennikarza. Jaka jest prawda?

 

Szymon Hołownia jako prezydent?

 

Szymon Hołownia to przede wszystkim polski dziennikarz, pisarz oraz publicysta. Od lat jest bardzo blisko związany ze stacją TVN. Ukończył Społeczne Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Białymstoku. Następnie studiował psychologię w warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Uważa się za osobę religijną. Dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów. Mimo wszystko ma bardzo niskie poparcie w środowiskach polskiej prawicy. Wszystko to przez dosyć nowatorskie postrzeganie kwestii wiary.

ZOBACZ TAKŻE: Dzieci wymyśliły nową zabawę – jest niebezpieczna. 

Szymon Hołownia jest dobrze znany przede wszystkim widzom TVN. Na antenie komercyjnej stacji występuje od prawie dekady. W ostatnim czasie jest o nim bardzo głośno za sprawą deklaracji o stracie w najbliższych wyborach prezydenckich, które mają się odbyć w maju. Według ekspertów jego start może sporo namieszać, a w zasadzie utrudnić. Mowa tu przede wszystkim o ewentualnym kandydacie Koalicji Obywatelskiej. Zdaniem politologów Hołownia może w pierwszej turze urwać trochę głosów kandydatowi KE. Taka sytuacja może jednak okazać się kopią sytuacji sprzed pięciu lat. Wówczas to Paweł Kukiz, otrzymując ponad 20% głosów, mógł rozdawać karty w drugiej turze wyborów.

 

Kto stoi za Hołownią?

 

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazda serialu Klan w szczerych słowach o swoim dziecku

Kandydatura Szymona Hołownii jest bez wątpienia sporym zaskoczeniem. Nikt wcześniej raczej nie spodziewał się, aby dziennikarz TVN dysponował tak wysokimi ambicjami. Wśród popierających jego start miała znaleźć się Dominika Kulczyk. Jednak córka zmarłego biznesmena zaprzecza.

– W związku ze spekulacjami medialnymi na temat mojego rzekomego zaangażowania materialnego w kampanię wyborczą pana Szymona Hołownii oświadczam, że pozostając wrażliwą na sprawy społeczne, nie angażuję się, ani nie zamierzam angażować się w żadne działania o charakterze politycznym.
Dominika Kulczyk — napisała Dominika Kulczyk.

źródło: businessinsider

Teraz na czasie:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here