Zaskakująca decyzja władz TVP. Pokażą wręczenie Nobla Tokarczuk

Olga Tokarczuk TVP

Niemała afera wybuchła w związku z faktem, iż TVP miała nie transmitować wręczenia Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk. Presję na Jacku Kurskim zaczęli wywierać głównie politycy i dziennikarze związani z frakcjami opozycyjnymi. Wszystko wskazuje na to, że skuteczną.

Olga Tokarczuk nie jest autorką, której twórczość przypadła do gustu środowiskom prawicowym. Trudno się dziwić, bowiem pisarka na forum światowym przedstawia Polaków w bardzo złym świetle. Sugeruje, że nasi przodkowie mają na sumieniu niemalże tyle samo, jeżeli nie więcej, zbrodni na Żydach, niż Niemcy.

Postawa TVP nie mogła zatem dziwić. Tokarczuk, którą niektórzy porównują do „Polakożercy” Jana Tomasza Grossa, dostała Nagrodę Nobla za atakowanie własnego narodu. Wręczenie tej prestiżowej nagrody, zdaniem większości antyrządowych dziennikarzy i polityków, powinni zobaczyć wszyscy Polacy. Bardzo aktywny w tej kwestii był między innymi Tomasz Lis. Głośno krzyczała również posłanka PO – Agnieszka Pomaska.

I udało się, bowiem władze TVP się ugięły. Miliony Polaków zobaczą, jak Olga Tokarczuk odbiera Literacką Nagrodę Nobla. Wieści o decyzji Jacka Kurskiego i jego ludzi lotem błyskawicy obiegły właśnie Twittera. Oto kilka wpisów na ten temat:

Przypomnijmy, że w sobotę Tomasz Lis uruchomił petycję. Stanowiła ona apel do TVP. „W imieniu swoim i Newsweeka apeluję o transmisję w TVP z wręczenia Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk. Nie jest ważne, że inne media będą uroczystość relacjonować. To obowiązek TVP, a dla milionów jedyna szansa na jej obejrzenie” – grzmiał znany dziennikarz.

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here