Duży bank ma kłopoty. Twoje pieniądze są bezpieczne

Bank ma problemy. Pieniądze bezpieczne
fot. Pixabay

Dosłownie kilkanaście godzin temu informowaliśmy Was o problemach Santander Bank Polska. Wynikały one z działań oszustów, którzy podszywali się pod pracowników banku. Tym razem, od rana w panice są klienci innego banku – Millenium. O co chodzi?

Bank Millenium ma problemy

Od rana klienci, korzystający z usług Banku Millenium alarmują, że mają problem z zalogowaniem do bankowości internetowej. Problem pojawia się tylko w aplikacji mobilnej. Działa za to serwis transakcyjny. Bank uspokaja swoich klientów – pieniądze są bezpieczne.

Klienci wystraszyli się po tym, jak przy próbie zalogowania otrzymali zwrotny komunikat – Połączenie jest niedostępne lub niemożliwe. Spróbuj ponownie później. Dlatego masowo zaczęli dopytywać w Internecie, czy na infolinii co się dzieje. Ktoś wypuścił nawet fake newsa, strasząc klientów banków. Nic takiego nie ma miejsca. Problem wynika z awarii technicznej, a nie ataku hakerskiego. Wszystkie środki zgromadzone na kontach klientów są w pełni bezpieczne – dowiedzieliśmy się na infolinii.

Bank Millenium to z pewnością jeden z najbardziej popularnych banków w Polsce. Pierwsze problemy odnotowano koło godziny 10:00. Nie wiadomo, jak długo potrwają kłopoty. O podobnych problemach informują również klienci Santander Bank Polska. Również w tym przypadku występuje kłopot z zalogowaniem się do bankowości elektronicznej poprzez aplikację mobilną.

Uwaga na oszustów, próbujących wyłudzić pieniądze

O Santander Bank Polska pisaliśmy kilkanaście godzin temu. Dlatego, że chodzi o oszustów, którzy coraz śmielej podszywają się pod pracowników banku. Sama instytucja również ostrzegła swoich klientów, by uważali na fałszywe wiadomości ze spreparowanymi linkami do systemu transakcyjnego.

[AKTUALIZACJA] Biuro Prasowe Santander Bank Polska S.A. poinformowało nas, że problem niedziałającej aplikacji mobilnej oraz płatności BLIK został rozwiązany. Jednocześnie bank przeprasza klientów za zaistniałe niedogodności. Również w przypadku banku Millenium wszytko wróciło do normy.

źródło: inf. własna

Zobacz również:

Piotr Paterczyk
Prywatnie wielki fan twórczości Paulo Coelho. Dziennikarz z zamiłowania. Popełniam różne tematy. Nie boje się pisać odważnie i otwarcie.

5 KOMENTARZE

 1. No ale kłopoty Santandera sie nie skończyły. Nadal sa duże utrudnienia w aplikacji mobilnej, która nie działa.
  Czy Santander ma tego świadomość i kiedy zostanie przywrócona stabilnośc aplikacji?

  1
  1
 2. Bank Zachodni vel. Santander problemami technicznymi stoi od dość dawna, a te ich niby naprawy systemu to pudrowanie trupa do następnej awarii za niedługo, właśnie z takiego powodu skończyłem z nimi.

 3. Każdy, kto korzysta regularnie z aplikacji mobilnych jakiegoś banku wie, że takie awarie się zdarzają. Też próbowałem dzisiaj skorzystać transakcji online w Millenium, też miałem problemy, ale do głowy mi nie przyszło, żeby sprawdzać w panice, czy nie zniknęły moje pieniądze. Dziennikarze najwyraźniej mają jakieś premie za znajdowanie sensacyjnych tematów…

  4
  2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here