Duży bank ma kłopoty. Twoje pieniądze są bezpieczne

Bank ma problemy. Pieniądze bezpieczne
fot. Pixabay

Dosłownie kilkanaście godzin temu informowaliśmy Was o problemach Santander Bank Polska. Wynikały one z działań oszustów, którzy podszywali się pod pracowników banku. Tym razem, od rana w panice są klienci innego banku – Millenium. O co chodzi?

Bank Millenium ma problemy

Od rana klienci, korzystający z usług Banku Millenium alarmują, że mają problem z zalogowaniem do bankowości internetowej. Problem pojawia się tylko w aplikacji mobilnej. Działa za to serwis transakcyjny. Bank uspokaja swoich klientów – pieniądze są bezpieczne.

Klienci wystraszyli się po tym, jak przy próbie zalogowania otrzymali zwrotny komunikat – Połączenie jest niedostępne lub niemożliwe. Spróbuj ponownie później. Dlatego masowo zaczęli dopytywać w Internecie, czy na infolinii co się dzieje. Ktoś wypuścił nawet fake newsa, strasząc klientów banków. Nic takiego nie ma miejsca. Problem wynika z awarii technicznej, a nie ataku hakerskiego. Wszystkie środki zgromadzone na kontach klientów są w pełni bezpieczne – dowiedzieliśmy się na infolinii.

Bank Millenium to z pewnością jeden z najbardziej popularnych banków w Polsce. Pierwsze problemy odnotowano koło godziny 10:00. Nie wiadomo, jak długo potrwają kłopoty. O podobnych problemach informują również klienci Santander Bank Polska. Również w tym przypadku występuje kłopot z zalogowaniem się do bankowości elektronicznej poprzez aplikację mobilną.

Uwaga na oszustów, próbujących wyłudzić pieniądze

O Santander Bank Polska pisaliśmy kilkanaście godzin temu. Dlatego, że chodzi o oszustów, którzy coraz śmielej podszywają się pod pracowników banku. Sama instytucja również ostrzegła swoich klientów, by uważali na fałszywe wiadomości ze spreparowanymi linkami do systemu transakcyjnego.

[AKTUALIZACJA] Biuro Prasowe Santander Bank Polska S.A. poinformowało nas, że problem niedziałającej aplikacji mobilnej oraz płatności BLIK został rozwiązany. Jednocześnie bank przeprasza klientów za zaistniałe niedogodności. Również w przypadku banku Millenium wszytko wróciło do normy.

źródło: inf. własna

Zobacz również: