Polacy wściekli po słowach Miss Polski 2019. Magdalena Kasiborska pod ostrzałem

Miss Polski Magdalena Kasiborska

Magdalena Kasiborska raczej nie dorówna osiągnięciami Albertowi Einsteinowi. Wiemy to już po pierwszych wypowiedziach, jakich udzieliła Miss Polski 2019. Niestety, jak się okazuje, niewiele odróżnia ją od koleżanek „z branży”. Można by krótko opisać jej osobowość jako typowa miss. Płynąć z prądem AŻ TAK może chyba tylko ktoś, kto chce zrobić błyskawiczną karierę, a przede wszystkim w tempie ekspresowym przypodobać się mainstreamowi.

Kilka wypowiedzianych zdań i co najmniej kilka wpadek. Przyznać trzeba, że to wynik zdumiewający. Jak przyznała sama Magdalena Kasiborska, po jej wypowiedzi w trakcie gali obraził się na nią nawet jej partner. Po zdobyciu tytułu było już tylko ciekawiej. I wiele wskazuje na to, że najbliższe miesiące będą obfitować w takie cytowalne perełki.

Miss Polski 2019: Magdalena Kasiborska

W poniedziałek poznaliśmy wyniki prestiżowego konkursu Miss Polski. Zwyciężczynią okazała się 19-latka z Zabrza. Jest oczywiście piękną kobietą i dość wyraźnie pokonała rywalki. Zdaniem niektórych obserwatorów czar prysł jednak w momencie, gdy laureatka zaczęła mówić. Nikogo nie zdziwi chyba, gdy napiszemy, że „misska” mówiła o ekologii.

Doprawdy zdumiewające. Magdalena Kasiborska, niczym stereotypowa miss z amerykańskich filmów dla młodzieży, za cel życia obrała sobie walkę o środowisko. Ciekawe, że przyszło jej to do głowy dopiero wtedy, gdy zdobyła tytuł Miss Polski. Zabrakło chyba tylko wzmianki o konieczności ratowania lasów tropikalnych i nawiązania do słów Grety Thunberg, która przekonywała ostatnio, że to rasiści są winni zmianom klimatycznym (sic!).

Wisienką na torcie, którą bez wątpienia „docenią” Polacy o poglądach prawicowych, były słowa, w których padło nazwisko Olga Tokarczuk.

W programie Godziny Szczytu na antenie Polsat News Miss Polski 2019 wyznała, że zdążyła już przeczytać książki Olgi Tokarczuk i dodała, że na przyszłość ma „wiele ambitnych planów”. Dość szybko uciekła od tematu książek, by spuentować swoją wypowiedź deklaracjami jakby żywcem wyjętymi z mokrych znów dziennikarek „Gazety Wyborczej” i „Wysokich Obcasów”. Zapnijcie pasy, bo oto przed wami najbardziej typowa wypowiedź w 2019 roku.

Miss w ogniu krytyki

„Przede wszystkim chcę się skupić na ekologii. Zależy mi, żeby zorganizować spektakl ekologiczny dla najmłodszych, by uczyć dzieci, że warto dbać o naszą Ziemię” – mówiła w Polsacie Kasiborska. Ponadto dowiedzieliśmy się, że dziewczyna interesuje się muzyką i sportem, a jedną z jej większych pasji jest taniec towarzyski.

Wyrazy niezadowolenia Polaków stały się dostrzegalny niemal natychmiast po publikacji wywiadu w internecie. Na Facebooku Polsatu komentujący wytykali dziewczynie celowe, całkowite podporządkowywanie się narracji mass mediów. Ponadto zarzucali jej zimną kalkulację pod kątem przedostania się do szeroko rozumianego mainstreamu. Już wkrótce felietony Kasiborskiej w „Wysokich Obcasach”? Zapewne nikt nie byłby tym mocno zdziwiony.

źródło: NewsCafe.pl