„MasterChef” zniknie z ekranu? Sensacyjne doniesienia ws. TVN

MasterChef, TVN
fot. Youtube

„MasterChef” to niewątpliwie jedna z kluczowych produkcji stacji TVN. Kulinarne popisy uczestników tego show bawią widzów już od 2012 roku. W Internecie krąży sporo sprzecznych informacji, które jeszcze bardziej nabrały na sile, po opublikowaniu wyników oglądalności ostatniego sezonu.

„MasterChef” – czy to koniec?

O wynikach oglądalności programu rozrywkowego stacji TVN poinformował portal press.pl, który powołał się na dane pochodzące od Nielsen Audience Measurement. W kontekście tej agencji pisaliśmy również w naszym ostatnim artykule. Jacek Kurski działalność Nielsena nazwał wprost skandalem. Ósmy sezon „MasterChefa” emitowany był na antenie TVN-u od 8 września do 8 grudnia, o stałej porze, czyli godzinie 20:00. Ostatecznie triumfatorem kulinarnego show został Grzegorz Zawierucha, który skradł nie tylko serca jury, ale i widzów.

Niestety wyniki oglądalności programu rozrywkowego „MasterChef” nie są tak kolorowe, jak miało to miejsce w kilku poprzednich edycjach. Nielsen Audience Measurement zbadał, że ósmy sezon „MC” oglądało średnio 1,91 miliona widzów. To zdecydowany spadek, w porównaniu z siódmym sezonem, kiedy program cieszył się średnią oglądalnością 2,31 miliona widzów. Jak nie trudno zauważyć, „MasterChef” stracił około 400 tysięcy widzów.

Wskazany wyżej portal podał także, ile produkcja zanotowała na emisji reklam. Może to być około 50 milionów złotych. Ciekawe też są statystyki, które przygotował Nielsem Audience Measurement w sprawie średniego, procentowego udziału w rynku. „MasterChef” w grupie ogólnej przegrał z Telewizją Publiczną. TVP miała 13,76% udziału w rynku, podczas gdy show TVN-u 11,84%. TVN utrzymał za to pozycję lidera w grupie komercyjnej – z ponad 16% udziałem.

Co dalej z programem „MasterChef”? Takie pytanie zadają widzowie, którzy chcieliby poznać odpowiedź na pytanie, czy czeka nas dziewiąty sezon kulinarnych zmagań. Póki co TVN nie powiedział ani tak, ani nie. Próżno by szukać oficjalnego komunikatu stacji. Wydaje się jednak, że mimo spadku popularności, prywatny nadawca nie zrezygnuje z show. Wciąż ono przynosi przecież olbrzymie dochody, zatem plotki o „śmierci” koncepcji programu są  wyssane z palca. Prawdopodobnie we wrześniu 2020 roku rozpocznie się 9. edycja „MasterChef”. Wciąż jednak, tak, jak napisaliśmy, czekamy na oficjalne potwierdzenie ze strony TVN-u.

źródło: press.pl, inf. własna

Zobacz również: