Polska w szoku. Przeszedł na Islam i planował ogromny zamach

ABW udaremniło Zamach
Zdjęcie poglądowe

To wygląda, jak scenariusz hollywoodzkiego filmu sensacyjnego, ale wydarzyło się naprawdę. ABW (Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego) udaremniła zamach terrorystyczny, który mógł wstrząsnąć naszym krajem. Polska jest w szoku. Obywatel Ukrainy przeszedł na Islam i chciał dokonać prawdziwego rozlewu krwi.

Przeszedł na Islam i planował ogromny zamach

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) zatrzymała obywatela Ukrainy, Maksyma S., który planował zamach na galerię handlową w Puławach. Śledczy ustalili, że planem zamachowca, który niedawno przeszedł na Islam było wysadzenie tzw. samochodu – pułapki pod wspomnianą galerią. Na szczęście polskie służby zadziałały sprawnie i zatrzymały potencjalnego terrorystę, nim ten zaczął realizować swój straszliwy plan.

Polska i tak jest w szoku. Chodzi o obywatela Ukrainy, który około dwóch miesięcy temu przeszedł na Islam i zmienił imię z Maksym na Mohamed. Śledczy informują, że zagrożenie zamachem było realne. Na całe szczęście ABW szybko wychwyciło podejrzane zachowania Ukraińca i zamach został udaremniony. Jak podały służby, od dłuższego czasu przygotowywał się on do zamachu. Dlatego odbywał spotkania z wieloma osobami, na których pomoc liczył. Ponadto w toku postępowania ujawniono, że gromadził różne niebezpieczne substancje i materiały, które miały pomóc w zbudowaniu ładunków wybuchowych. Finalizacją planu miało być kupno samochodu, który miał być wykorzystania do zwieńczenia rozlewu krwi, jako samochód-pułapka. Taki zamach stał już się rzeczywistością niestety w wielu krajach Europy.

Mężczyzna wpadł między innymi poprzez utrzymywanie kontaktów z cudzoziemcami, którzy wyznają tzw. radykalny Islam. Mieli mu pomóc przygotować zamach terrorystyczny. Wśród nich, minister koordynator służb specjalnych, Jacek Żaryn wymienia obywateli Tadżykistanu czy Federacji Rosyjskiej.

Polska pozostaje jednym z nielicznych krajów, w którym nie doszło do zamachu terrorystycznego. Mamy nadzieję, że tak już pozostanie. Chociaż ryzyko jest z pewnością coraz większe, bo to kolejny zamach, który udaremniło ABW. Dlatego, jak widać, radykalny Islam poszerza niestety swoją strefę wpływu. Póki co, wydaje się, że możemy spać spokojnie, gdyż nasze służby działają wzorowo.

źródło: RMF FM

Piotr Paterczyk
Prywatnie wielki fan twórczości Paulo Coelho. Dziennikarz z zamiłowania. Popełniam różne tematy. Nie boje się pisać odważnie i otwarcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here