Polska zamarła. Woźniak-Starak napisała co myśli o…

Agnieszka Woźniak-Starak
Agnieszka Woźniak-Starak/ screen YouTube

Olga Tokarczuk to druga Polka zaraz po Wisławie Szymborskiej, która otrzymała literacką nagrodę Nobla. Okazuje się, że pisarka ma olbrzymie wsparcie w naszym kraju. Wśród osób wspierających jest Agnieszka Woźniak-Starak, która na portalu Instagram zamieściła zdjęcie z gali przyznania literackich nagród Nobla. Dziennikarka TVN wyraziła wprost, że bardzo ceni dzieła Olgi Tokarczuk oraz cieszy się, że tak bardzo wpływa na promowanie naszej ojczyzny za granicą.

 

Agnieszka Woźniak-Starak o Tokarczuk

 

Olga Tokarczuk to druga polska pisarka, która została wyróżniona literacką nagrodą Nobla. Noblistka w swoich dziełach przybliżyła bardzo dosadnie kwestię antysemityzmu. Niestety dzieła oraz wypowiedzi pisarki w Polsce wzbudzają mieszane uczucia. Na dodatek Olga Tokarczuk bardzo często w ostatnim czasie wypowiadała się na tematy czysto polityczne. Z tego powodu polskie społeczeństwa ma o niej bardzo mieszane zdanie.

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazda serialu Klan w szczerych słowach o swoim dziecku

Pisarka w swoich dziełach nawiązuje do kwestii bardzo kontrowersyjnych i skrajnych. Grono jej odbiorców nie jest może najszersze, lecz z pewnością są to znawcy opisywanych przez Tokarczuk tematów. Wśród nich znalazła się między innymi Agnieszka Woźniak-Starak, która na portalu Instagram pokazała, że również bardzo aktywnie śledziła poczynania polskiej noblistki. Opublikowane zdjęcie opisała w następujący sposób: „Polska znowu idzie w świat. I to w jakim stylu! Literacka Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk, drugiej po Wisławie Szymborskiej Polki. Piękny dzień. Pani Olgo jest Pani wielka!” – napisała na swoim Instagramie Agnieszka Woźniak-Starak, dziennikarka TVN.

ZOBACZ TAKŻE: Dzieci wymyśliły nową zabawę – jest niebezpieczna.

Z kolei Olga Tokarczuk, odbierając literacką nagrodę Nobla za 2018 rok, usłyszała wiele pozytywnych słów na temat jej twórczości.

„Polska to skrzyżowanie Europy, może jej serce. Tragiczna historia, którą widzimy w prozie Olgi Tokarczuk, mierzy się z antysemityzmem. Próbuje uchwycić Polskę, która nie jest nigdy w tym samym miejscu. Jej połączenie niesamowitej rzeczywistości, opętanie mitologią, tworzą najbardziej oryginalne prozatorskie dzieło na świecie”. – mówiono podczas rozdania literackich nagród  Nobla.

źródło: Plejada / Instagram Agnieszki Woźniak-Starak