Skandal w sejmie! Kontrowersyjne zmiany w regulaminie

Skandal w sejmie! Kontrowersyjne zmiany w regulaminie
Skandal w sejmie! Kontrowersyjne zmiany w regulaminie

Dziś odbywa się drugie posiedzenie IX kadencji sejmu. Podczas dzisiejszego Konwentu Seniorów zatwierdzono zmiany w regulaminie sejmowym. Jak się okazuje, przekształcenia w dokumencie parlamentarnym mocno dotkną jedną z formacji politycznych.

Drugie posiedzenie sejmu rozpoczęło się dziś o godzinie 10. Harmonogram obrad podaje, że po pierwszym dniu posiedzenia nastąpi tygodniowa przerwa. To sejm wznowi 19 grudnia i potrwa do 20 grudnia. Jednak to już dzisiaj dokonano bardzo kontrowersyjnych zmian.

Jak podaje Jakub Kulesza, przewodniczący koła Konfederacji, na dzisiejszym Konwencie Seniorów dokonano istotnych zmian regulaminowych polskiego sejmu. Nowelizacja dotyczy czasu, jaki przysługuje konkretnym ugrupowaniom na zadawanie pytań w sprawach bieżących oraz składania wniosków ws. informacji bieżących.

Zmiany w regulaminie, czyli sprytny plan Kaczyńskiego

W zmodyfikowanym regulaminie zastosowano specjalny przelicznik. Takie rozwiązanie rzekomo ma kontrolować czas, jaki członkowie konkretnych klubów i kół poselskich poświęcają na pytania oraz wnioski. W praktyce jednak, jak się okazuje, zmiany w regulaminie dotkną jedynie koło Konfederacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: W sieci wrze! Międzynarodowy skandal z udziałem TVP

– Na każdym posiedzeniu kluby i koła zadają pytania i składają wnioski (…), a konkretny minister musi się do nich odnieść. Tymczasem rządzący wprowadzili specjalny przelicznik, według którego Konfederacji nie przysługuje możliwość zgłaszania tematów do informacji bieżącej i zadawania pytań ws. bieżących – czytamy w oficjalnym komunikacie Konfederacji.

Jakub Kulesza stojący na czele nowego koła poselskiego zapowiada, że tej sprawy nie zostawi na pastwę losu. Konfederacja poinformowała dziś, że będzie interweniować, aby dokonane dziś zmiany regulaminowe zostały wycofane. – Mimo naszych protestów, rządzący byli nieugięci! To na pewno nie jest nasze ostatnie słowo w tej sprawie, będziemy dalej interweniować, by zmienić ten chory regulamin – czytamy na oficjalnym profilu partii.

Avatar
Redaktor, publicysta, przedsiębiorca. Interesuje się biznesem, ekonomią oraz polityką. Stara się dotrzeć do zakulisowych działalności partii politycznych. Obserwuje rynki finansowe oraz wskaźniki makroekonomiczne. Napisz do autora: [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here