W sieci wrze! Międzynarodowy skandal z udziałem TVP

Irak, atak, III wojna światowa

Nie ma z pewnością dnia, by Polacy nie rozmawiali o Telewizji Publicznej. TVP zawsze budziła i budzić będzie emocje. Do tej pory tematem rozmów były zmiany w publicznej telewizji, sylwester, czy transmisja z wręczenia Nagrody Nobla. Tym razem jednak w sieci dosłownie wrze. Mówi się nawet o międzynarodowym skandalu! Co ma z tym wspólnego Olga Tokarczuk?

Dziennikarz TVP oskarża Szwedów

O skandalu, który wydarzył się w Szwecji poinformował dziennikarz Telewizji Polskiej, Cezary Gmyz. Jego zdaniem Szwedzi złamali wolność mediów. Dlatego, że nie pozwolili TVP przeprowadzić relacji z pobytu polskiej Noblistki, którą rzecz jasna jest Olga Tokarczuk. Cezary Gmyz o wszystkim poinformował na swoim koncie w serwisie Twitter.

Dziennikarz poprosił nawet Ministerstwo Spraw Zagranicznych o interwencję w tej sprawie. Póki co MSZ nie zajęło żadnego stanowiska. Cezary Gmyz sugeruje, że nie został dopuszczony do realizacji pracy dziennikarskiej, pod pozorem ochrony przeciwpożarowej. Dlatego dziennikarz TVP mówi wprost, że to łamanie wolności mediów.

W portalu Twitter, korespondent Telewizji Polskiej oznaczył również Ambasadę Szwecji w Warszawie. Dał wyraźnie do zrozumienia, że to drugi raz, kiedy uniemożliwiono mu nagrywanie w miejscu publicznym. Pierwszy taki przypadek miał miejsce w Turcji. Wówczas w kraju tym panował stan wyjątkowy, a Turcy po negocjacjach pozwolili pracować Cezaremu Gmyzowi. Dlatego też dziennikarz TVP szyderczo zapytał Ambasadę Szwecji, czy w ich kraju panuje stan wyjątkowy?

Prawdopodobnie cała sprawa rozejdzie się po kościach. Aczkolwiek trudno nie zgodzić się z Cezarym Gmyzem, że uniemożliwienie pracy dziennikarskiej należy rozpatrywać w kategorii skandalu. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy TVP powinno zostać dopuszczony, by relacjonować pobyt literackiej Noblistki, którą w tym roku jest Olga Tokarczuk?

źródło: Twitter

Popularne artykuły z OTOPRESS.PL:

Piotr Paterczyk
Prywatnie wielki fan twórczości Paulo Coelho. Dziennikarz z zamiłowania. Popełniam różne tematy. Nie boje się pisać odważnie i otwarcie.

27 KOMENTARZE

 1. Dobrze że Szwedzi nie udostępnili transmisji do Polski, ktoś kto atakuje swój kraj i jego naród nie zasługuje na Nobla i szacunek.

  27
  44
 2. Ruszcie dupska pisiory i zareagujecie! I jeszcze na celników ukraińskich!! Nie zachowujcie się nie powaznie,bo wiele osób będzie zawiedzionych

  22
  7
 3. Takie „dziennikarza” jak ten pan to nie powinno się wpuszczać nigdzie. Gość ma uczulenie na prawdę i piszę tylko to w co sam wierzy.

  49
  29
 4. Skoro antypolonista / Polonofob
  szkalujacy Polskę i Polaków może dostać nobla
  ( z
  małej bardzo litery )
  Skoro barack obama dostał za ” pokój na świecie ”
  To niedługo : adolf , pol pot , kim ir sen dostaną
  Te obecne nagrody , odznaczenia powiedzieć , że są 💩 💩 g …….. to zbyt wiele powiedziane

  29
  27
 5. Chyba gamoniu 99% pisowcow nie interesuje sie czy Polak dostanie Nobla ale co innego by pisali gdyby kaczor kurdupel dostal by Nobla ale na szczęście za pusty mózg nie dają

  13
  14
 6. Mam pytanie czy TVP zawarlo umowe na transmisje?czy zaplacilo za transmisje? to nie chyba nie jest tak ze dziennikarz przychodzi i mowi ze chce transmitowac.To idzie wszystko droga urzedowa.

  11
  9
 7. I dobrze bo tvp i tak mówię co chcą i jak chcą przeważnie nic wspólnego z prawdą więc po co oni tam?bez wjazdu mogli jakąś bzdurę wymyślić i przekazać swoim wyborcom bo nikt normalny tego nie ogląda

  6
  4
 8. Wszędzie robią wstyd, ze wszystkimi się kłócą, stawiają warunki nie do przyjęcia, przeinaczają prawdę. Nigdy takiej żenady nie bylo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here