Jolanta Kwaśniewska kandydatką na prezydenta?

Jolanta Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski
fot. Youtube

Jolanta Kwaśniewska wystartuje w przyszłorocznych wyborach prezydenckich? Zostanie kandydatką Sojuszu Lewicy Demokratycznej? Czy Aleksander Kwaśniewski powróci do Pałacu Prezydenckiego w nowej roli? Te oraz szereg innych spekulacji pojawiło się w ostatnim czasie w przestrzeni medialnej. Wszystko za sprawą informacji na Twitterze na koncie podpisanym imieniem i nazwiskiem żony byłego prezydenta. Wybory prezydenckie już na wiosnę.

Jolanta Kwaśniewska kandydatką na prezydenta?

Informacja, umieszczona na profilu byłej prezydentowej wywołała lawinę domysłów. Nikt nie spodziewał się, iż Jolanta Kwaśniewska będzie chciała rozpocząć karierę polityczną. Jednak jak się okazało, konto na Twitterze nie było kontem byłej Pierwszej Damy. Ktoś najzwyczajniej w świecie założył fałszywy profil byłej „First Lady” i podszył się pod nią.

Sprawa okazała się na tyle poważna, iż Jolanta Kwaśniewska postanowiła ją skomentować na antenie Radia Zet. Żona byłego prezydenta RP podkreśliła, iż konto na Twitterze nie należy do niej. Zaznaczyła również, iż: „Moja bajka związana z prezydenturą zamknęła się 23 grudnia 2005 r. i tak zostanie. Nie wchodzę do polityki”. Na tym jednak nie poprzestała i wyjawiła, iż złoży zawiadomienie do policji w związku z całym zajściem. Aleksander Kwaśniewski z pewnością wesprze żonę w tym postanowieniu.

Przypomnijmy, iż to nie pierwsza sytuacja, kiedy Jolanta Kwaśniewska musi zmierzyć się z ciemną stroną internetu. Twarz żony byłego prezydenta oraz kilku innych kobiet, znanych z pierwszych stron gazet znalazło się na komputerowo zmontowanych, fałszywych zdjęciach na jednej ze stron pornograficznych. Wówczas udało się namierzyć sprawcę. Miejmy nadzieję, że podobnie będzie z osobą, dla której wybory prezydenckie są okazją do karygodnego zachowania.

Aleksander Kwaśniewski przyznaje, że to problem

Były prezydent i jego żona – Jolanta Kwaśniewska już niejednokrotnie stykali się z sytuacjami podszywania się pod nich. Za każdym razem była para prezydencka zgłaszała takie sprawy na policję. Mało tego, Aleksander Kwaśniewski wyznaje, że co jakiś czas pojawiają się również groźby. Jak przyznaje była głowa państwa to ogromny problem.

Jak widać, Jolanta Kwaśniewska nie zdecyduje się na kandydowanie. Kto wie, może i szkoda. W końcu jej małżonek uważa, iż byłaby świetnym prezydentem. Jednak, czy kobieta miałaby szansę odnieść zwycięstwo w naszym kraju? Przekonamy się już niedługo, w końcu wybory prezydenckie już w maju, a prawdopodobnie stanie do nich przynajmniej jedna kobieta, czyli Małgorzata Kidawa-Błońska.

Źródło: Radio ZET, WP.PL