Jarosław Kaczyński zaszokował opinię publiczną tym, co ujawnił

Jarosław Kaczyński jest z pewnością jednym z sukcesów obecnego postępu gospodarczego, który widoczny jest w Polsce. To dzięki jego rekomendacji prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, z poparciem PiS został Andrzej Duda, a premierem Beata Szydło. W jego głowie narodził się również pomysł, by schedę po Szydło przejął Mateusz Morawiecki.

Jarosław Kaczyński ujawnił swój majątek

Na oficjalnej stronie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej opublikowano oświadczenia majątkowe posłów IX kadencji. Każdy obywatel bez problemu może odwiedzić witrynę sejm.gov.pl i zapoznać się z majątkiem dowolnego posła – czy to z ramienia PiS, Koalicji Obywatelskiej, PSL, Lewicy, czy też Konfederacji.

Obywatele są zaszokowani – w pozytywnym tego słowa znaczeniu – tym, jaki majątek ujawnił Jarosław Kaczyński. Prezes PiS podobnie, jak Andrzej Duda, Beata Szydło, czy Mateusz Morawiecki uważany był do tej pory za politycznego krezusa. Okazuje się jednak, że Kaczyński prowadzi skromne życie, a jego oszczędności nie powalają na kolana – porównując to z innymi posłami IX kadencji.

Jarosław Kaczyński zgromadził 82 756 złotych oszczędności w gotówce. Ponadto posiada 1/3 własności domu, o powierzchni około 150 metrów kwadratowych. Całkowita wartość nieruchomości wynosi 1,5 miliona złotych. Jarosław Kaczyński spłaca również kredyt hipoteczny w SKOK Stefczyka. Do spłaty Prezesowi PiS pozostało 109 tysięcy złotych. Można zauważyć, że Kaczyński żyje skromnie. Wbrew temu, co wcześniej myśleli polityczni przeciwnicy, a także zdecydowana część opinii publicznej.

Sporo oszczędności ma za to Mateusz Morawiecki. Premier Rzeczypospolitej Polskiej jest najbogatszym szefem Rady Ministrów w historii polskiego parlamentu. Mateusz Morawiecki w gotówce uzbierał ponad 5 milionów złotych. Posiada również akcje banku Santander, a także domy i mieszkanie.

Niewiele większy majątek niż Jarosław Kaczyński ma Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider Ludowców może pochwalić się oszczędnościami 11 tysięcy złotych, a także funduszem inwestycyjnym o wartości około 5 tysięcy złotych. Jest też właścicielem mieszkania, o wartości około 600 tysięcy złotych.

Sporo za to uzbierał Grzegorz Schetyna. Lider Platformy Obywatelskiej ma w gotówce odłożone około 200 tysięcy złotych. Jest współwłaścicielem wartego 1,2 miliona złotych domu oraz mieszkania, wycenianego na 350 tysięcy złotych.

Jak widać, wbrew temu, co myślała opinia publiczna, Jarosław Kaczyński prowadzi skromne życie. Nie ma wielkich oszczędności. Na liście najbardziej „zarobionych” polityków znajduje się stosunkowo nisko.

źródło: sejm.gov.pl

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: