Biedronka w tarapatach? Głośna sprawa może skończyć się w sądzie

Biedronka

Okazuje się, że sieć Biedronka może mieć kłopoty. Sprawa obiegła wszystkie media. Póki co nic nie zwiastuje, że dojdzie do kompromisu. Wielce prawdopodobne jest, że konflikt znajdzie swój finał w sądzie. O co chodzi? Publikujemy najświeższe informacje.

Biedronka będzie miała kłopoty?

W to, że Biedronka króluje na polskim rynku dyskontów nie powątpiewa już nikt. Każdy z nas regularnie odwiedza portugalską sieć handlową, by robić zakupy – czy to spożywcze, czy drogeryjne. Na półkach Biedronki znajduje się coraz więcej produktów, a także liczne promocje. Wyprzedaże opisujemy regularnie na naszej stronie, tak, by uzmysłowić Wam, na co najlepiej zwrócić uwagę. Tym razem jednak zajmiemy się tematem zdecydowanie bardziej kontrowersyjnym.

Wszystko wskazuje na to, że sieć Biedronka może mieć kłopoty. Sprawa wygląda poważnie. Sieć Jeronimo Martins została oskarżona przez gwiazdę programu kulinarnego. Marta Dymek – bo tak nazywa się wegańska kucharka, która prowadzi swój autorski program na antenie stacji Kuchnia + oskarża, że Jeronimo Martins „podkradło” jej autorski przepis.

Konkretnie chodzi o „pomidorowy piernik”. Ów przepis ukazał się w magazynie „Czas na Święta”, który odpłatnie dystrybuuje Biedronka. Marta Dymek oskarża sieć, że ta skopiowała bez zgody jej pomysł. Kucharka twierdzi, że co prawda Biedronka dokonała delikatnej modyfikacji przepisu, ale nie zwalnia jej to z odpowiedzialności karnej.

Marta Dymek napisała na oficjalnym koncie na Facebooku, że próbowała porozumieć się z siecią Biedronka, ale nie przyniosło to spodziewanego efektu i wobec tego zapowiada podjęcie dalszych kroków prawnych w celu wyjaśnienia tej sprawy. Wydaje się, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Poniżej prezentujemy oficjalne stanowisko Marty Dymek, które ukazało się w portalu Facebook:

Czym jest Jadłonomia?

Marta Dymek to autorka programu kulinarnego na antenie Kuchnia +. Wegańska kucharka prowadzi także fanpage na Facebooku, o nazwie Jadłodomia. Ma tam już blisko 300 tysięcy obserwujących, a jej wegańskie przepisy coraz bardziej przypadają ludziom do gustu.

Stanowisko Biedronki

Stanowisko sieci Biedronka możemy znaleźć między innymi w portalu wirtualnemedia.pl. Ów strona internetowa cytuje oficjalny komunikat Jeronimo Martins Polska w tej sprawie:

Magazyn „Czas na święta” przygotowała agencja Pola Desing, która ponosi pełną odpowiedzialność za rzetelność z tytułu roszczeń osób trzecich. Ponadto przepisy na konkretne dania nie są uznawane za chronione dzieło w rozumieniu ustawy o prawie autorskim

źródło: inf. własna / Facebook / wirtualnemedia.pl