Allegro kolejny raz wprowadza duże zmiany. Dotkną także Ciebie

Allegro zmiany

Allegro może pochwalić się około 20 milionami zarejestrowanych użytkowników. W tej liczbie jest ponad 100 tysięcy firm, sklepów, producentów, importerów czy też dystrybutorów. To właśnie ich dotkną duże zmiany, planowane na przyszły rok. Co czeka sprzedawców? Co planuje największa platforma sprzedażowa w Polsce? 

Poważne zmiany na Allegro

Po pierwsze, w styczniu 2020 roku podniesione zostaną prowizje od sprzedaży kolejnych typów produktów. Latem i jesienią bieżącego roku wzrosły opłaty za gry planszowe, wyposażenie domu, zegarki i sprzęt fitness. Tym razem, Allegro wzięło na celownik obuwie, części samochodowe, części do maszyn czy motocykli.

O jakim wzroście mówimy? Przykładowo prowizja za sprzedaż obuwia sportowego pójdzie w górę o 2 procenty. Dotyczy to jednak tylko przedmiotów, których wartość nie przekracza 100 zł. Jeśli sprzedajemy buty dla dzieci, zapłacimy prowizję wyższą od dotychczasowej o 1 procent. Firmy, które handlują w dziale Allegro Motoryzacja muszą przygotować się na wzrost maksymalnej kwoty prowizji z 50 zł na 70 zł.

ZOBACZ TAKŻE: Najkorzystniejsze promocje – zobacz gazetki wszystkich sieci!

Dużą zmianą, zapowiadaną już od dawna jest konieczność przeniesienia się sprzedawców – osób prywatnych, na powstałą we wrześniu tego roku platformę Allegro Lokalnie. Właściciele giganta sprzedaży internetowej chcą, aby już w przyszłym roku na „starym” Allegro handlowały tylko sklepy internetowe i firmy. Początkowo miało to nastąpić w styczniu 2020 roku, jednak ostatecznie ustalono nową datę to jest 30 czerwca. Trzeba przy tym podkreślić, iż ci, którzy mają już konto w serwisie, nie muszą się ponownie rejestrować w lokalnej wersji platformy.

Jak serwis tłumaczy zaplanowane zmiany? „Stare” Allegro ma być miejscem, gdzie można nabyć od profesjonalnych sprzedawców nowe przedmioty, posiadające gwarancję, czy zapewniony serwis. Z kolei „nowa” platforma jest przeznaczona dla sprzedawców – osób prywatnych. Wersja lokalna pozwala negocjować cenę, czy też odbierać zamówienie osobiście. Co ważne, jeśli towar nie zostanie sprzedany, nie płacimy żadnej prowizji. Natomiast jeśli dojdzie do transakcji pobierana jest opłata wartości 10 procent ceny wystawionego produktu, jednak nie wyższa niż 50 zł.

Co sądzicie na temat posunięć właścicieli Allegro? Sądzicie, że zmiany usprawnią działanie platformy? Czekamy na Wasze opinie.

Źródło: Allegro, Business Insider Polska