Janusz Korwin-Mikke straci poparcie milionów? Jego słowa sprawiły, że czar prysł

Janusz Korwin-Mikke ewidentnie kopie sobie polityczny grób. Lider obozu politycznego Konfederacja wypowiedział słowa, które bez wątpienia nie przypadną do gustu większości Polaków. Ponadto na pewno nie będą nimi zachwyceni młodzi sympatycy Korwin-Mikkego.

Wyborczy sukces Konfederacji, bo za taki należy uznać przekroczenie progu wyborczego, sędziwy polityk zawdzięcza głównie wsparciu młodych ludzi. Przede wszystkim „ultraprawicowe” postulaty pomogły pokonać magiczną barierę 5 proc. i dostać się do parlamentu. Na szczęście dla prawicowców, Korwin-Mikke nie „palnął” tuż przed głosowaniem czegoś, co mocno zaszkodziłoby Konfederacji.

Jednakże będąc już w parlamencie, Janusz Korwin-Mikke zdaje się kopać sobie polityczny grób. Jak się bowiem okazuje, prędzej zobaczymy współpracę jego ugrupowania z komunistami i lewicą, niż konserwatywnym rządem PiS. To niestety nie jest kaczka dziennikarska – JKM sam powiedział to udzielając oficjalnej wypowiedzi.

Janusz Korwin-Mikke przeczy własnym ideom?

„Nie mamy żadnego cichego sojuszu z PiS. Mamy kilka spraw, w których jesteśmy zgodni, natomiast w sprawach gospodarczych uważamy, że PiS jest partią komunistyczną i szczerze mówiąc wolimy rozmawiać z SLD” – stwierdził tuż przed świętami Janusz Korwin-Mikke.

Choć najpewniej spotkamy się ze słowami kontry mówiącymi, iż lider Konfederacji został źle zrozumiany, to pragniemy zwrócił uwagę na jedną rzecz. Mianowicie na to, że JKM od lat z pogardą wyraża się o komunistach i „starej” lewicy. To on spopularyzował określenie „lewactwo”. Ponadto wielokrotnie zaznaczał, że to lata socjalizmu i postkomuny doprowadziły polską gospodarkę do ruiny.

Dziś natomiast mówi wprost, że nie wyklucza współpracy z ludźmi, którzy od co najmniej trzech dekad czerpią profity z patologii systemu III RP. W obliczu takich wypowiedzi trudno zatem sądzić, że antysystemowa postawa, którą rzekomo reprezentuje Janusz Korwin-Mikke, jest szczera. Najpewniej z czasem, w miarę trwania bieżącej kadencji, wyjdzie na jaw, kto z kim gra w zespole.

W tej samej rozmowie usłyszeliśmy również opinię JKM na temat sporu o sędziów. „Rzeczywiście sędziowie nie powinni zajmować głosu w sprawach politycznych. Tak jest wszędzie na świecie. Tak, jak nie wolno w wojsku, nie wolno policjantowi, tak samo sędziemu też nie wolno” – stwierdził Janusz Korwin-Mikke. Dlaczego więc usiłuje zbliżyć się do opcji, która reprezentuje dokładnie odwrotny pogląd?

źródło: fronda.pl

OTOPRESS
OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]

30 KOMENTARZE

 1. Czy wy jesteście tubą propagandową PiS-u? Przecież to PiS pierwszy wybrał współpracę z lewactwem, stając w kontrze przeciwko Konfederacji… a dzisiaj takie tego skutki, że Konfederacja nie chce współpracować z tym zakłamanym ugrupowaniem. I jeszcze jedno od kiedy PiS jest konserwatywny? Przecież PiS pozwala na marsze LGBT, pozwala na seksedukację. Za PiS-u dopuszczana jest aborcja. Co to ma wspólnego z konserwatyzmem? Toż to istne lewactwo.

  268
  27
 2. Niby tacy dziennikarze wykształceni a prostych słów nie rozumieją ? JKM chodzi o to, że PiS sięgnęło już takiego komunistycznego dnia, że komunistyczna lewica jest mniej komunistyczna od PiSu i to lepiej z nimi współpracować bo są mniejszym złem niż PiS 😉

  258
  14
 3. „Jak się bowiem okazuje, prędzej zobaczymy współpracę jego ugrupowania z komunistami i lewicą, niż konserwatywnym rządem PiS”

  „uważamy, że PiS jest partią komunistyczną i szczerze mówiąc wolimy rozmawiać z SLD”

  Wyczytac wlasnyartykul przed publikacja?

  To PiS poparl Charzastegoz SLD,który okupacje rosyjska nazywa wyzwoleniem Polski. To glos pisu przewazyl w przywroceniu Rosji do Rady Europy. To PiS wprowadzil do Trybunalu prokurataro stanu Piotrowicza, który byl aktywnym czlonkiem pzpru i wychwalal komunizm

  Kim wy szmaciarze jestescie, by negowac dokonania Korwina, ktory siedzial dwa razy w wiezieniu za krytykowani rzadow komunistow. To Cejrowski mial wylamane palce za podobny sprzeciw i to Cejrowski poparl Konfederacje i sprzeciwil sie komunistycznemu rzadowi Prawa i Sprawiedliwosci

  I tyleowaszej rzetelnosci dziennikarskiej

  158
  11
 4. „Jak się bowiem okazuje, prędzej zobaczymy współpracę jego ugrupowania z komunistami i lewicą, niż konserwatywnym rządem PiS”

  „uważamy, że PiS jest partią komunistyczną i szczerze mówiąc wolimy rozmawiać z SLD”

  Wyczytac wlasnyartykul przed publikacja?

  To PiS poparl Charzastegoz SLD,który okupacje rosyjska nazywa wyzwoleniem Polski. To glos pisu przewazyl w przywroceniu Rosji do Rady Europy. To PiS wprowadzil do Trybunalu prokurataro stanu Piotrowicza, który byl aktywnym czlonkiem pzpru i wychwalal komunizm

  Kim wy szmaciarze jestescie, by negowac dokonania Korwina, ktory siedzial dwa razy w wiezieniu za krytykowani rzadow komunistow. To Cejrowski mial wylamane palce za podobny sprzeciw i to Cejrowski poparl Konfederacje i sprzeciwil sie komunistycznemu rzadowi Prawa i Sprawiedliwosci

  135
  13
 5. Gdzie powiedział wprost, że chce współpracować z sld? Ironia marny dziennikarzyno. Robienie artykułów na siłę i wyciąganie tez nie mających nic wspólnego z rzeczywistością, nie wróżę długiej kariery. Słabo wam wychodzi te atakowanie Korwina. Może gdy w przyszłym roku dostaniecie po dupie od pisowskiej gospodarki zrozumiecie, że ten Pan Korwin ma więcej rozumu i racji niż wy.

  124
  12
 6. Przecież on mówi o kwestiach gospodarczych gdzie SLD jest faktycznie bardziej na prawo niż PiS. PiS gospodarczo jest gdzieś pomiędzy SLD a Razem.

  80
  7
 7. Widać, że autor całkowicie nie wie nic o dzisiejszej polityce a jej wyobrażenia czerpał od babci czytającej FAKT. Nawet nie wiem czemu taki szmirowaty artykuł przeczytałem i ba! Nawet postanowiłem sk9mentować…

  74
  5
 8. Osoba która to napisała to jakiś debile czy jak?
  Po pierwsze Korwin jak już wiele razy się wypowiadał to mówił w podobny sposob: „prędzej zrobi coś niż…” i tutaj wpisujcie sobie co chcecie. Taki ton wypowiedzi nie świadczy o tym, że on i jego partia chce coś zrobić tylko o tym, że wolałby zrobić jedną rzecz niż drugą albo żeby wam ułatwić zrozumienie jego wypowiedzi można to ująć tak: „prędzej świnie zaczną latać niż…” a wasze nieudolnie próby zdyskryminiwania Korwina są coraz słabsze i coraz więcej ludzi widzi że to co on mówi ma większy sens niż to co próbują nam wcisnąć dziennikarzyki oraz pisowcy

  70
  6
 9. Ma w 100% rację, PIS to bolszewicka partia rozdająca pieniądze podatników, kupując sobie za nie głosy wyborców. Przy okazji chce wszystko upaństwawiać, banki, firmy itd, a o wszystkim ma decydować urzędnik partyjny. SLD to przy nich kapitaliści.

  64
  13
 10. Brak słów do autorstwa tego artykułu naprawdę. JKM kolejny raz zagial pseudo dziennikarzy przecież chodziło o to że PiS kreuje się na partię prawidłową a wcale nią nie jest. Kolejny raz pseudo dziennikarze łapią to za słówka byle sensacja była

  55
  5
 11. Nie widzę sprzeczności- PiS jest bardziej na lewo od SLD w kwestiach gospodarczych (nie tylko gospodarczych zresztą), więc logiczne, że partia prawicowa nie ma o czym z nimi rozmawiać.

  43
  3
 12. Redaktorzy tej gazety to totalne dno! Dosyć że nie potrafią przeczytać tekstu przed wstawieniem, to jeszcze nie rozumią słowa mówionego ?. Oby to ta wasza śmieszna gazetka straciła poparcie i zniknęła w odmętach Zapomnienia. Zgadzam się ze słowami JKM. J***ć Czerwonych z PiS, oni są bardziej czerwoni niż SLD!!

  46
  3
 13. Ten niby artykuł jest zwyczajną manipulacją, nie podniecajcie się, nie ma w tych wyrwanych z kontekstu słowach nic dziwnego. Łatwiej jest po prostu coś przetłumaczyć prawdziwemu komuniście niż komuś kto udaje zupełnie kogo innego, nie jest „prawicowy”, nie jest konserwatywny a właśnie w takim PiS-ie jest jest tego rodzaju obłudy najwięcej, więcej niż nawet w oficjalnym „lewactwie”! Poza tym sprawa dotyczyła właśnie li tylko doinformowania się a nie współpracy jako takiej (oraz w sprawach gospodarczych, ekonomicznych). Zdania przy tym zerżnięto z artykuliku „FRONDY” a to jeden z fałszywych pseudo prawicowych periodyków bardzo powiązany z obłudnym PiS-em.

  36
  4
 14. Ten debil nigdy nie przejmie władzy w Polsce, byliście, jesteście i zawsze będziecie marginesem. Pogódźcie się z tym „korwiniści”

  11
  56
 15. Prędzej z dewiacjami i komunistami niż z kryptokomunistami, czyli Pan Janusz krótko i zwięźle przedstawił swoje stanowisko… Tylko Konfederacja.

  5
  2
 16. A od kiedy Korwin Mikke ma poparcie milionów? Jeżeli na Konfederację głosów oddało w sumie około 1250000 wyborów, to skąd te miliony wyborców z San Escobar?

  1
  3
 17. PIS to jest najdalej posunięta lewica pod płaszczykiem centroprawicy niestety, jestem za Konfederacją i choć Korwin to nie mój faworyt i średnio go lubię, to jednak uważam że ma racje bo PIC to komuchy czystej krwi.

  2
  2
 18. I bardzo dobrze powiedział bo nowa lewica z Biedroniem często zgadza się i popiera JKM to dlaczego ma odrzucać ewentualną współpracę.

 19. gówno prawda Korwin jest Królem i nic nie jest to w stanie odwrócić

  trzeba myśleć , dla JKM nie ważne skąd ale ważne że myśli .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze informacje

Hazal Subasi szczerze o roli Zehry oraz związku z Erkanem Mericem

Hazal Subasi to w tej chwili jedna z najpopularniejszych tureckich aktorek w naszym kraju. Rozpoznawalność przyniosła jej główna rola w serialu "Więzień Miłości". Tysiące...

Olga Frycz wprawiła fanów w osłupienie. „To Ty?”

Olga Frycz jest niezwykle aktywna w mediach społecznościowych. Jej najnowszy wpis mocno zaskoczył użytkowników popularnego portalu. Można wręcz powiedzieć, że obserwujący oszaleli na punkcie...

Mateusz Borek już wie. Przekazał ważne info w sprawie Krzysztofa Piątka

Mateusz Borek przekazał bardzo ważną wiadomość dotyczącą Krzysztofa Piątka. Jaka przyszłość czeka polskiego napastnika? Jeśli słowa współzałożyciela Kanału Sportowego się sprawdzą, to na pewno...

ZOBACZ KONIECZNIE

Konfederacja poprze Dudę? Jest odpowiedź na apel Prezydenta

Czy Konfederacja poprze Dudę? To pytanie zadają sobie zarówno przedstawiciele sztabu urzędującego prezydenta, jak i jego sympatycy. Pytanie stało się jeszcze bardziej aktualne po...

Klienci banków mogą stracić wszystkie oszczędności. Oszuści zaatakowali już Getin Bank

CERT, czyli zespół powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w internecie wydał oficjalny komunikat. Szczególnie narażeni na utratę pieniędzy są klienci Getin Bank....

Michał Szczerba zarzuca PiS manipulację? Niewiarygodny wpis na Twitterze

Nikt nie spodziewał się, że polityk zdecyduje się na takie przypuszczenie. Wpis, który opublikował Michał Szczerba w mediach społecznościowych z pewnością zasieje wątpliwość w...

Awaria w Idea Bank trwa od wczoraj i ciągle jest przedłużana. Kiedy problemy zostaną naprawione?

Wczoraj w godzinach popołudniowych nastąpiła awaria bankowości w Idea Bank. Klienci nie mogą korzystać z bankowości mobilnej oraz internetowej. Taki obrót sytuacji spowodował wywołał...

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Hazal Subasi szczerze o roli Zehry oraz związku z Erkanem Mericem

Hazal Subasi to w tej chwili jedna z najpopularniejszych tureckich aktorek w naszym kraju. Rozpoznawalność przyniosła jej główna rola w serialu "Więzień Miłości". Tysiące...

Olga Frycz wprawiła fanów w osłupienie. „To Ty?”

Olga Frycz jest niezwykle aktywna w mediach społecznościowych. Jej najnowszy wpis mocno zaskoczył użytkowników popularnego portalu. Można wręcz powiedzieć, że obserwujący oszaleli na punkcie...

Mateusz Borek już wie. Przekazał ważne info w sprawie Krzysztofa Piątka

Mateusz Borek przekazał bardzo ważną wiadomość dotyczącą Krzysztofa Piątka. Jaka przyszłość czeka polskiego napastnika? Jeśli słowa współzałożyciela Kanału Sportowego się sprawdzą, to na pewno...

Konfederacja poprze Dudę? Jest odpowiedź na apel Prezydenta

Czy Konfederacja poprze Dudę? To pytanie zadają sobie zarówno przedstawiciele sztabu urzędującego prezydenta, jak i jego sympatycy. Pytanie stało się jeszcze bardziej aktualne po...

Zbigniew Stonoga ujawnił, na kogo zagłosuje w wyborach!

Zbigniew Stonoga, kontrowersyjny biznesmen i bloger, ujawnił, na kogo odda głos w zbliżających się wyborach prezydenckich. Świadczy o tym nakładka, której na swoim zdjęciu...

Klienci banków mogą stracić wszystkie oszczędności. Oszuści zaatakowali już Getin Bank

CERT, czyli zespół powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w internecie wydał oficjalny komunikat. Szczególnie narażeni na utratę pieniędzy są klienci Getin Bank....