Świat zamarł. Rosjanie mówią wprost o III wojnie światowej!

Konflikty międzynarodowe są czymś naturalnym na politycznej mapie świata. Od zawsze istniały i istnieć będą nieporozumienia pomiędzy wielkimi mocarstwami, czy poszczególnymi krajami. Priorytetem jest to, by wszystko załatwiać na drodze dyplomacji. Tak, aby nigdy nie doszło do scenariusza, w którym wybuchnie III wojna światowa, czy inny konflikt zbrojny. Zastanawiające są jednak słowa Rosjan, którzy wprost mówią o wojnie. Poruszony w wypowiedzi został także Władimir Putin.

III wojna światowa, Polska zagrożona?

Już jakiś czas temu odnośnie międzynarodowego konfliktu zbrojnego wypowiadał się m.in. Krzysztof Jackowski, który podkreślił, że wybuchnie on na Bliskim Wschodzie, ale bezpieczna nie może czuć się także ani Europa, ani Polska. Co rusz w mediach przejawiają się kolejne „wizje” mówiące o tym, że III wojna światowa jest czymś nieodwracalnym i pozostaje tylko kwestią czasu, jak wybuchnie.

Tym razem jest jeszcze bardziej goręcej. Słowa o III wojnie światowej wypłynęły z ust rosyjskich dziennikarzy. A jak dobrze wiadomo, Rosja jako kraj jest jedną z militarnych potęg. To właśnie Władimir Putin i jego Państwo w wielu hipotezach przedstawianie jest jako główną siłę, która potencjalnie może zaangażować się w przyszły konflikt zbrojny.

Warto tutaj przywołać między innymi wypowiedź rosyjskiego politologa. Andranik Migranyan, który ma tytuł profesora przypuszcza, że może dojść do konfliktu zbrojnego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a Chinami. To oznaczałoby jedno – III wojna światowa. Co ciekawe, Migranyan zauważył także, że Stany Zjednoczone robią wszystko, by osłabić pozycję, jaką za naszą wschodnią granicą ma Władimir Putin. Prezydent Federacji Rosyjskiej nie kwapi się, by zostać ewentualnym sojusznikiem USA, a tego oczekiwać mają Amerykanie – jeżeli rzeczywiście doszłoby do konfliktu z Chinami.

Kilkadziesiąt godzin temu do tego twierdzenia odniósł się Władimir Pozner. To znany i ceniony dziennikarz w Rosji, którzy w tematyce wojskowości porusza się, jak ryba w wodzie. Swoją opinię opublikował w social mediach. Świat zamarł.

Pozner na wstępie obalił przypuszczenia Andranika Migranyana uważając je za polot fantazji, czym wydawałoby się, że nieco uspokoił opinię publiczną. Nic bardziej mylnego. Dziennikarz zauważył rzeczywiście, że realna wydaje się być III wojna światowa. Scharakteryzował także, że konflikt zbrojny nie będzie tzw. zimną wojną, czy walką ideologiczną. Dojdzie do prawdziwej wymiany ognia.

Wojna nuklearna?

Władimir Pozner ma nadzieję, że III wojna światowa nigdy nie wybuchnie. Zauważył jednak, że jak tylko się zacznie, a nikt tak naprawdę nie wie, kiedy to może się zdarzyć i czy w ogóle nastąpi, to szybko przerodzi się w konflikt nuklearny. Pozner napisał wprost, że gdy jedna ze stron zaangażowana w III wojnę zauważy, że przegrywa, to nie zawaha się sięgnąć po działa największego kalibru – broń jądrową. To może oznaczać zagładę. Oznaczałoby także, że Polska może czuć się poważnie zagrożona.

Potwierdzeniem słów Władimira Poznera może być wypowiedź, której niedawno udzielił Minister Obrony Rosji. Siergiej Szojgu (Władimir Putin uważa go za jednego, z najbardziej zaufanych ludzi) powiedział wprost. Nie wie jaka będzie III wojna światowa. Zauważył jednak, że jeśli wybuchnie to będzie to ostatnia wojna w dziejach świata.

Mamy nadzieję jednak, że nigdy do tego nie dojdzie, a zwycięży, jak dotychczas dyplomacja. Niech III wojna światowa pozostanie sferą domysłów. Mimo, że temat potencjalnego konfliktu zbrojnego poruszają coraz ważniejsi ludzie. Póki co nic nam nie grozi i niech tak już zostanie.

źródło: Instagram

Piotr Pawlak
Piotr Pawlakhttp://www.otopress.pl
Różne tematy, od show-biznesu, przez politykę, a na sporcie kończąc. Lubię docierać tam, gdzie inni nie mają odwagi zaglądać.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mario Balotelli pokazał światu swoją narzeczoną. Jest szczęśliwy jak nigdy dotąd

Mario Balotelli - włoski piłkarz pokazał światu swoją piękną narzeczoną i przyznał, że nigdy dotąd nie był tak szczęśliwy. Jego wybranką jest popularna influencerka....

Sylwia Bomba z „Gogglebox” dzieli się swoim szczęściem z fanami. „Zostałam babcią”

Sylwia Bomba występuje w programie "Gogglebox. Przed telewizorem" od samego początku jego emisji. Widzowie uważnie śledzą jej poczynania w mediach społecznościowych, gdzie ta chętnie...

Mario Balotelli pokazał światu swoją narzeczoną. Jest szczęśliwy jak nigdy dotąd

Mario Balotelli - włoski piłkarz pokazał światu swoją piękną narzeczoną i przyznał, że nigdy dotąd nie był tak szczęśliwy. Jego wybranką jest popularna influencerka....

Sylwia Bomba z „Gogglebox” dzieli się swoim szczęściem z fanami. „Zostałam babcią”

Sylwia Bomba występuje w programie "Gogglebox. Przed telewizorem" od samego początku jego emisji. Widzowie uważnie śledzą jej poczynania w mediach społecznościowych, gdzie ta chętnie...

Włochy: wstrząsające doniesienia. Ktoś ukradł relikwie papieża św. Jana Pawła II

Nieznani sprawcy ukradli relikwie papieża św. Jana Pawła II z bazyliki w Spoleto. Miały zostać przekazane nowemu kościołowi. W 2016 roku kardynał Stanisław Dziwisz podarował...

Radosna nowina prosto z Pałacu Buckingham. Rodzina Królewska już dawno nie przekazała tak dobrych wieści

Rodzina Królewska od lat niezmiennie jest na językach całego świata. Wszyscy uważnie przyglądają się temu, jak żyją członkowie dynastii, którzy zresztą sami chętnie dostarczają...