Janusz Korwin-Mikke zdradził datę rozpadu rządu PiS!

Janusz Korwin-Mikke i Kaczyński

Janusz Korwin-Mikke najprawdopodobniej nigdy nie przestanie zaskakiwać. Polityk ten jest obecny na polskiej scenie dłużej, niż od początku III RP. Mimo tego nadal jego wypowiedzi potrafią wprawić wielu odbiorców w osłupienie. Tym razem z zaskakującym przekonaniem podał datę rozpadu koalicji rządzącej Polską.

JKM obserwuje polską scenę polityczną od co najmniej trzech dekad. Nie krócej angażuje się w krajowe życie publiczne. Nic więc dziwnego, że wiele swoich tez wygłasza ze sporym przekonaniem o posiadanej racji. Niejedno przecież w polityce przeżył, niejedno widział i – wbrew pozorom – wiele może być jeszcze przed nim.

ZOBACZ!
Janusz Korwin-Mikke w szczerym wpisie. Wyborców PiS to zaboli

Nie można powiedzieć, że Janusz Korwin-Mikke jest osobowością, którą zwolennicy opozycji lewicowo-liberalnej darzyliby sympatią. Pewne jest natomiast to, że gdyby jego prognozy się sprawdziły, to cała nieformalna koalicja anty-PiS odkorkowałaby szampany. Lider obozu politycznego Konfederacja podał bowiem datę prawdopodobnego – jego zdaniem – rozpadu rządu Zjednoczonej Prawicy, któremu przewodzi PiS.

Janusz Korwin-Mikke: już wkrótce kryzys

Korwin-Mikke przyjął ostatnio pod swój dach dziennikarzy „Super Expressu”. Znany polityk udzielił im wywiadu we własnym domu. Zanim rozmowa na dobre się rozpoczęła, mogliśmy zobaczyć, jak mieszka legenda prawicy wraz ze swoją małżonką – Dominiką Sibigą-Korwin-Mikke. Jak się okazało, na ścianach roi się od podobizn i karykatur polityka.

ZOBACZ!
Patrycja Kotecka - zdjęcia. Oto żona Zbigniewa Ziobry

Ponadto dowiedzieliśmy się, że Janusz Korwin-Mikke chętnie pomaga w obowiązkach domowych. Między innymi karmi domowe zwierzęta i podlewa kwiaty. Później dziennikarze wraz z gospodarzami zasiedli w salonie i przyszedł czas na właściwą część rozmowy.

Poruszono temat świeżej sprawy, którą końcem października był powrót Konfederacji i – co za tym idzie – Janusza Korwin-Mikkego do Sejmu. Padło między innymi pytanie, w jaki sposób lider wolnościowców chciałby zmienić cokolwiek w Polsce. Wtem Korwin-Mikke niemal z chirurgiczną precyzją podał datę rozpadu rządzącej koalicji i zadeklarował, że Konfederacja wykorzysta tę sytuację. „Za półtora roku przyjdzie kryzys i koalicja się rozpadnie” – powiedział Janusz Korwin-Mikke w opublikowanym niedawno wywiadzie dla „Super Expressu„, który przeprowadzono w drugiej połowie października.

ZOBACZ!
Patrycja Kotecka. Wszystko o żonie Zbigniewa Ziobry

Janusz Korwin-Mikke stwierdził z dużą dozą pewności siebie: „Wtedy Konfederacja samodzielnie przejmie władzę”. Ale w jaki sposób mająca niespełna 6-procentowe poparcie Konfederacja miałaby skorzystać na „potknięciu” PiS i Solidarnej Polski? Tego JKM nie sprecyzował. Pokusił się jednak – znów – o dość kontrowersyjne porównania.

„Partia komunistyczna miała 2 proc. a po 3 latach miała już 40. Liga Północna też” – powiedział Korwin-Mikke. Padł również przykład Hitlera, który święcił ogromne sukcesy w latach 30.

Na pytanie, dlaczego Konfederacja chciałaby rządzić sama, Korwin-Mikke odpowiedział pytaniem „po co mieliby brać kogoś do koalicji”. Przyznać trzeba, że plany są odważne. Na ile jednak można traktować je poważnie? Na to pytanie niech każdy odpowie sobie we własnym zakresie.

źródło: Super Express, OTOPRESS

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]

3 KOMENTARZE

  1. Ależ ten stary cap jest niezmiennie zabawny. Od trzydziestu lat snuje się ze swoimi kanapowymi partiami na obżerzach polityki niczym smród po gaciach i ciągle ma czelność marzyć, że kiedyś przejmie władzę.

    4
    12

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here