Janusz Korwin-Mikke w szczerym wpisie. Wyborców PiS to zaboli

Janusz Korwin-Mikke i PiS

Janusz Korwin-Mikke. Człowiek ten wywołuje skrajne emocje. Faktem jest jednak, że nikt tak jak on, przez tak wiele lat, nie trzyma się swojego zdania. Polscy politycy na przestrzeni dekad w „wolnej” Polsce zdążyli zyskać miano chorągiewek na wietrze. JKM jest jednak wierny swoim ideom. Właśnie pokusił się o komentarz, który najpewniej zaboli wyborców PiS.

Co by o Januszu Korwin-Mikkem nie mówić, to przyznać trzeba, że jest jednym z niewielu polityków w naszym kraju, którzy głoszą idee prawdziwie wolnościowe. Wiele razy daliśmy się nabrać na „prawicowość” sił politycznych, które prędzej czy później okazywały się być socjalistycznymi. Lider Konfederacji wykłada natomiast kawę na ławę.

Nie stawia na koniunkturalizm i własny interes polityczny. Chce natomiast realizować postulaty, o których mówił w kampanii wyborczej. Czy Janusz Korwin-Mikke ma szanse wprowadzić w życie choć ułamek tego, co sobie zaplanował? Przy obecnym układzie politycznym, niestety niewielkie. Tym bardziej, że – jak sam mówi – brzydzi się kompromisami. Nikt nie zabroni mu jednak głosić swoich poglądów. A te, mimo że prawicowe, na pewno nie przypadną do gustu wyborcom zapatrzonym w PiS.

ZOBACZ!
Patrycja Kotecka - zdjęcia. Oto żona Zbigniewa Ziobry

Janusz Korwin-Mikke – jego słowa zabolą wyborców PiS

Partia rządząca chwali się bowiem uszczelnianiem systemu podatkowego. Raz po raz słyszymy, że załatano dziurę w VAT. Następnie docierają do nas wieści o zwiększonych wpływach z podatku dochodowego. Wszystko to cieszy sympatyków obozu rządzącego. Nie biorą oni jednak pod uwagę kluczowej kwestii. Mianowicie takiej, że im więcej wpływa do budżetu, tym więcej zabiera się nam – obywatelom, przedsiębiorcom.

Co ciekawe, w większości przypadków wzrosty wpływów wynikają nie tyle z uszczelnienia systemu, co z… wprowadzania nowych podatków i danin. Tak! A przecież PiS obiecało takowych nie wprowadzać. Całą prawdę jak zwykle ujawniać musi Janusz Korwin-Mikke.

ZOBACZ!
Wściekli Niemcy bronią Polski. Putin zszokowany tą ripostą

W jednym ze swoich najnowszych wpisów na Facebooku, lider Konfederacji przytoczył twitt Pawła Jurka. Rzecznik Ministerstwa Finansów po raz kolejny chwalił się zwiększeniem wpływów do budżetu państwa z podatków CIT, PIT i VAT. Wzrosły one o kolejno: 16, 11 i niespełna 6 proc. Co sądzi o tym Korwin-Mikke?

Jak napisał śp. Adam Smith: „Państwo jest bogate bogactwem swych obywateli”. Niektóre zdania trzeba powtórzyć tysiąc razy. Im mniej pieniędzy w budżecie tym lepiej dla Polski ponieważ więcej zostanie w kieszeniach obywateli, którzy mogą wydać je na swoje potrzeby, a zrobią to zawsze lepiej niż państwowy urzędnik! – przekazał Janusz Korwin-Mikke.

Trudno się z taką tezą nie zgodzić. Niestety, najpewniej żaden z sympatyków PiS nie zrozumie przekazu, dopóki sam nie założy działalności gospodarczej i nie zorientuje się, że grubo ponad połowę wypracowanego zysku będzie musiał oddać państwu.

źródło: Facebook, OTOPRESS

  1. Patrycja Kotecka – zdjęcia. Oto żona Zbigniewa Ziobry
  2. Patrycja Kotecka. Wszystko o żonie Zbigniewa Ziobry
  3. Janusz Korwin-Mikke straci poparcie milionów? Jego słowa sprawiły, że czar prysł
  4. TVP: Smutne wiadomości dla fanów serialu Ranczo
  5. PKO BP bije na alarm. Ważna informacja dotyczy wszystkich klientów banku
OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here