Jest coraz gorzej. Urząd Skarbowy ostrzega, jak nie wpaść w pułapkę

Urząd Skarbowy (PIT, CIT, VAT, podatki)

Urząd Skarbowy, czyli popularny fiskus przez większość osób uważany jest za instytucję, która lepiej, żeby nie istniała. To do skarbówki każdy z nas odprowadza podatki. Bez względu na to, czy wypracujemy pieniądze, czy wzbogacimy się – tak, czy siak musimy udać się do fiskusa i odprowadzić odpowiedni „procent” za PIT, VAT, CIT. 

Urząd Skarbowy ostrzega, jak nie wpaść w pułapkę

Od 1 stycznia 2020 roku obowiązuje nowy model rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Nie wpłacamy już pieniędzy z tytułu PIT, VAT, czy CIT na określone konta urzędu, lecz na Indywidualny Rachunek Podatkowy.  Mikrorachunek podatkowy wygenerować można na stronie podatki.gov.pl, klikając w ten link.

To już potwierdzone. Biedronka rozdaje produkty za darmo!

Urząd Skarbowy już jakiś czas temu ostrzegał wszystkich swoich klientów, czyli w praktyce każdego Polaka, o tym, że czyhają na nas przeróżne niebezpieczeństwa. Co to oznacza w praktyce?

Kilka miesięcy temu głośno było o oszustach, którzy podszywają się pod Urząd Skarbowy. Rozsyłali oni maile, czy smsy z informacją o konieczności dopłaty za rozliczenie podatkowe. Najczęściej w takiej wiadomości umieszczony był fałszywy numer rachunku bankowego, czy także link, do fałszywego systemu transakcyjnego. W ten sposób stracić mogliśmy duże pieniądze. Urząd Skarbowy kilkukrotnie, na łamach różnych mediów ostrzegał Polaków i prosił o zachowanie szczególnej ostrożności. Przede wszystkim należy wiedzieć, że fiskus nie wysyła maili ani smsów z prośbą o zapłatę. Wszelka korespondencja odbywa się tradycyjną drogą pocztową. W razie jakichkolwiek wątpliwości Urząd Skarbowy zalecał skontaktowanie się z najbliższą placówką fiskusa.

Warto o tym przypomnieć, bowiem już wkrótce zaczniemy rozliczać deklaracje podatkowe za 2019 rok i z całą pewnością oszuści nie ustąpią. Tym razem czyha na nas jeszcze jedno niebezpieczeństwo. Związane właśnie z Mikrorachunkami podatkowymi. Oszuści obrali sobie i to na celownik.

Nowy sposób oszustów

Na forach dyskusyjnych, czy na portalu Facebook Internauci dzielą się opiniami, że otrzymali fałszywe maile. W środku znajdował się link do zupełnie innej strony, niż podatki.gov.pl, gdzie generowany był fałszywy rachunek podatkowy.

Oczywiście, wpłacając pieniądze na „podstawiony” rachunek stracimy je, a poza tym nie zostaniemy zwolnieni z obowiązku zapłaty podatku na prawidłowy rachunek bankowy Urzędu Skarbowego.

Warto zatem uważać i ostrożnie podchodzić do wszelkich tego typu spraw. Nie tylko jeżeli chodzi o Urząd Skarbowy, ale także wszelkie instytucje bankowe, gdzie dokonujemy operacji na pieniądzach.

PKO BP bije na alarm. Ważna informacja dotyczy wszystkich klientów banku

Jeżeli chcesz upewnić się, jak wygenerować swój Mikrorachunek, kliknij w ten link. Prowadzi on do oficjalnej witryny Ministerstwa Finansów – Portalu Podatkowego. Jest to jedyne miejsce, w którym możesz wygenerować rachunek do zapłacenia podatku PIT, CIT, czy VAT.

źródło: inf. własna

Popularne tematy z portalu OTOPRESS.PL:

  1. Wydano komunikat. Dotyczy klientów PKO BP i Santander Bank Polska
  2. „Więzień miłości”. Niespodziewany finał głośnej historii?
  3. Rossmann szykuje niespodziankę w nowym roku. I to jaką!