F

Filmweb. Jubileuszowe podsumowanie filmowych hitów roku

Filmweb. Jubileuszowe podsumowanie filmowych hitów roku

Jak co roku Filmweb robi swoje zestawienie najlepszych filmów minionych 12 miesięcy. W tym roku podsumowanie jest wyjątkowe, ponieważ jest już 10. Tak więc z tej okazji dziennikarze największego filmowego portalu w Polsce postanowili przedstawić również zestawienie pierwszych miejsc z lat poprzednich.

2018: „Nić widmo
2017: „Manchester by the Sea
2016: „Ostatnia rodzina
2015: „Mad Max: Na drodze gniewu
2014: „Wilk z Wall Street
2013: „Grawitacja
2012: „Musimy porozmawiać o Kevinie
2011: „Rozstanie
2010: „The Social Network

Filmweb – Podsumowanie 2019 roku

W corocznym głosowaniu na najlepsze filmy danego roku biorą udział członkowie zespołu Filmweb. Rok 2019 był podsumowywany przez 9 z nich. W rezultacie grupa wybrała aż 61 produkcji, jednak do zestawienia zakwalifikowało się jedynie 29 z nich.

„Każda z osób została poproszona o wybranie 20 tytułów uporządkowanych od najlepszego do najmniej dobrego. Głosować można było na filmy, które premierowo trafiły do dystrybucji w Polsce między 1 stycznia a 31 grudnia 2019 roku. Co istotne, liczył się każdy rodzaj dystrybucji, można więc było głosować zarówno na filmy kinowe, jak i na te, które debiutowały bezpośrednio na rynku DVD/Blu-ray lub na platformach streamingowych” – tłumaczą twórcy portalu.

Na pierwszym miejscu zestawienia znalazł się koreański dramat „Parasite”. Kolejne miejsce przypadło amerykańskiemu „Pewnego razu… w Hollywood” z Leonardem DiCaprio oraz Bradem Pitt’em. 3 miejsce dostało się filmowi „Faworyta”. Na liście znalazł się również ulubieniec ostatnich miesięcy – „Joker”. Doceniono także polskie produkcje. Między innymi „Boże Ciało” na miejscu 9. i „(Nie)znajomi” na 19.

Całe zestawienie dostępne jest tutaj.

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ