Skandaliczne słowa o Jurku Owsiaku. Będzie wielki proces?

Jurek Owsiak został w skandaliczny sposób zaatakowany. O liderze WOŚP powiedziano słowa, których jego zwolennicy zapewne długo nie zapomną. Jeżeli lider Orkiestry zdecydowałby się pozwać ich autora, najprawdopodobniej sąd przyznałby mu rację.

W tym roku po raz 28. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Znów z Jerzym Owsiakiem na czele. Nie było to takie oczywiste, bo przecież jeszcze w ubiegłym roku zapowiadał on rezygnację z szefowania WOŚP. Jednakże gorącym zwolennikom inicjatywy udało się go jednak przekonać, by kontynuował swe dzieło.

Przed kolejnym finałem obserwujemy – jak co roku – zmasowany atak na szefa WOŚP. Dziś Jurek Owsiak jest atakowany dosłownie zewsząd. Widzimy bowiem próby zarówno ze strony mediów, jak i polityków czy osób powszechnie znanych w przeróżnych środowiskach. Tym jednak razem przytoczymy wypowiedź szczególnie wstrząsającą.

ZOBACZ:  Filip Chajzer bezlitośnie upokorzony. Teraz drwią z niego setki tysięcy ludzi

Ponadto przedstawimy osobę ich autora. Jest to bowiem człowiek, który atakuje Owsiaka od wielu lat. Za każdym kolejnym razem zarzuty są poważniejsze i wytaczane z większą pewnością siebie. Kim jest Łukasz Foltyn i dlaczego nazywa szefa WOŚP szkodnikiem? 

Jurek Owsiak zmieszany z błotem

Otóż Foltyn to twórca rekordowo niegdyś popularnej aplikacji Gadu-Gadu. Z niewiadomych przyczyn od wielu lat nie tyle krytykuje, co na oślep okłada w mediach Jerzego Owsiaka. Dziś posuwa się o kilka kroków dalej i wprost nazywa założyciela Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy szkodnikiem. Jak argumentuje swoje słowa?

„Rozwiązywanie nieistniejącego problemu i nazywanie tego ratowaniem życia- coś takiego tylko w Polsce!” – napisał na Facebooku Foltyn. Ponadto wyjaśnił, w jak nieuczciwy sposób – jego zdaniem – działa WOŚP. Jak dodał, Polacy błędnie sądzą, iż działalność, jaką prowadzi Jurek Owsiak, ma ogromny wpływ na polską służbę zdrowia.

„Narodowy Fundusz Zdrowia wydaje na ratowanie życia i leczenie Polaków blisko 1000-krotnie więcej niż WOŚP” – grzmi mężczyzna. Następnie dodaje: „Tyle, że nie kupuje za to sprzętu ani nic innego dla służby zdrowia, tylko płaci szpitalom za konkretne procedury medyczne. Zabiegi i tym podobne. Z tych pieniędzy, czyli z NFZ, szpitale same kupują wszystko co niezbędne do leczenia – sprzęt, leki, materiały, opłacają rachunki za prąd, ogrzewanie, oraz – co najważniejsze, bo stanowi aż 80% kosztów leczenia szpitalnego – płacą pensje lekarzom, pielęgniarkom i pozostałemu personelowi szpitala”.

Zdaniem Foltyna Jurek Owsiak to „największy szkodnik służby zdrowia i chorujących”.

Ponadto podkreśla, że na wszystkim tym nie ma żadnego znaczka NFZ, choć zostało to zakupione przez ten fundusz, czyli z pieniędzy nas wszystkich płacących składki zdrowotne. Czy zatem Jurek Owsiak stosuje manipulację? „I wtedy w szpitalu, który ma kontrakt z NFZ – a jest to warunek otrzymania sprzętu z WOŚP – pojawia się WOŚP z propozycją przekazania szpitalowi jakiegoś sprzętu” – czytamy dalej.

ZOBACZ:  Przeciwnicy PiS dostaną szału? Viki Gabor podjęła zaskakującą decyzję

„WOŚP stosuje propagandę”

Foltyn zauważa, że żaden szpital nie odmówi przyjęcia sprzętu otrzymywanego za darmo. Natomiast jasno podkreśla że jest to – wbrew powszechnej opinii – sprzęt tani i drobny. Jako przykład podaje tu kardiomonitory po kilka tysięcy zł za sztukę:

Droższy np. tomograf został zakupiony chyba jeden w całej historii WOŚP, na kilkaset takich urządzeń pracujących w placówkach medycznych w Polsce… Ale to z WOŚP kojarzą się Polakom tomografy… Tak to działa… Podobnie z inkubatorami dla wcześniaków itp… Wraz ze sprzętem z WOŚP przy wejściu do szpitala zawisa logo fundacji, które zwykle jest większe a przynajmniej bardziej widoczne niż znaczek NFZ symbolizujący że w danym szpitalu leczy się za pieniądze NFZ. Ale odtąd ludzie uważają że to dzięki WOŚP szpital leczy i ratuje życia. Takiej opinii sprzyja wszechobecna propaganda medialna, na przykład reportaże zatytułowane „WOŚP uratował życie mojemu dziecku”. Za to na temat NFZ mediach są wyłącznie negatywne materiały… Utrwala się wiec mit ze WOSP ratuje życie a NFZ nic nie robi i nie wiadomo na co idą składki, ale na pewno nie na leczenie i ratowanie życia… To zapewnia bicie rekordów zbiorek każdego roku a z Jurka Owsiaka czyni wręcz świętego (świeckiego)… Ludzie zaś czuja się bohaterami, wrzucając do puszki średnio, na każdego obywatela- 3 zł…” – podkreśla Foltyn.

Dziś wpis Foltyna zniknął z Facebooka. Czekamy aż do jego słów odniesie się Jurek Owsiak.

ZOBACZ:  Biedronka rozda towar za POŁOWĘ ceny! Zobacz okazje na wtorek

źródło: DoRzeczy.pl, NewsBook