Twitter: Tomasz Lis pisze o Dudzie w kontekście wojny

Tomasz Lis najwyraźniej uważa, że Andrzej Duda nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa Polsce w przypadku ewentualnego konfliktu zbrojnego. W serwisie Twitter znany dziennikarz podzielił się swoimi porannymi przemyśleniami.

Twitter zawrzał po wpisie Tomasza Lisa. Został w nim bowiem powiązany temat ryzyka wybuchu konfliktu zbrojnego, jakie pojawiło się po amerykańskim ataku rakietowym w Iraku. Redaktor naczelny „Newsweeka” zadał swoim followersom pytanie. Jakie?

Otóż Tomasz Lis poddał w wątpliwość to czy Polacy chcieliby, aby w czasie ewentualnej wojny prezydentem naszego kraju był Andrzej Duda. Prezydent z ramienia Prawa i Sprawiedliwości od jakiegoś czasu jest szczególnie atakowany przez opozycję m.in. w związku z wyjazdami na narty.

Polacy powinni teraz sobie odpowiedzieć na ważne pytanie. Czy w momencie, gdy na horyzoncie rysuje sięwielki, międzynarodowy konflikt, czują siębezpieczniej wiedząc, że prezydentem i zwierzchnikiem sił zbrojnych jest Andrzej Duda. Jeśli nie, to może czas pomyśleć o zmianie – przekazał Tomasz Lis.

Czyżby dziennikarz sympatyzujący z opozycją chciał wykorzystać niepokoje na świecie do walki z obecną władzą? Musi mu na tym mocno zależeć. Jak bowiem widać, nawet w obliczu poważnych kłopotów zdrowotnych, nie odpuszcza ataków na PiS. Miejmy nadzieję, że jednak się zreflektuje. Bo do zdarzeń z Bliskiego Wschodu winno się podchodzić bardzo poważnie.

źródło: Twitter, OTOPRESS