Agnieszka Perepeczko boi się wracać do Australii. „W Victorii zginął w ogniu wraz z żoną mój przyjaciel”

Agnieszka Perepeczko

Australijskie lasy są trawione przez okropne, niszczycielskie pożary. Giną zwierzęta oraz ludzie, mieszkańcy tracą domy oraz całe dobytki, a strażakom cały czas nie udaje się ugasić ognia. W związku z zaistniałą sytuacją Agnieszka Perepeczko również musiała podjąć trudną dla siebie decyzję.

Agnieszka Perepeczko zostaje w Polsce

Żona Janosika posiada 100-letnią wiktoriańską willę położoną nad oceanem na przedmieściach Melbourne. W jej planach był powrót do Australii po Sylwestrze, jednak aktorka boi się ognia. Zdecydowała, że zostaje w Polsce i z daleka będzie śledziła to, co dzieje się w Australii. Powiedziała, że informacje na bieżąco otrzymuje od swoich sąsiadów. Z przerażeniem i łzami w oczach słucha opowieści o płonących posiadłościach i cierpiących zwierzętach. Nie wyobraża sobie, że mogłaby stracić swój ukochany dom, który nazywa azylem.

Agnieszka Perepeczko boi się o swoją posiadłość, ponieważ aktorka przeżyła już klęskę żywiołową, która miała miejsce w Australii w 1983 roku. Podczas pożaru straciła też bliskiego przyjaciela. „Parę lat później w strasznym pożarze w Victorii zginął w ogniu wraz z żoną mój przyjaciel Brayan Neylor, prezenter telewizyjny… Nie zdążył dobiec do helikoptera zaparkowanego niedaleko jego posiadłości, 25 km od Melbourne” – opowiada Agnieszka Perepeczko.

W pożarach w Australii zginęło już ponad 20 osób, a ogień zabił miliony zwierząt. Z doniesień wynika, że ogień może płonąć jeszcze przez kilka miesięcy. Zniszczenia liczy się w setkach nieruchomości, a popiół i dym sprawił, że jakość powietrza jest trudna do zniesienia. Wielu ludzi włącza się w pomoc dla obszarów dotkniętych klęską. Celeste Barber, znany komik, uruchomiła zbiórkę funduszy dla strażaków, a mnóstwo celebrytów przekazuje darowizny dla poszkodowanych. Wśród nich są m.in. Pink i Nicole Kidman.

Źródło: se.pl, polskatimes.pl

  1. Katarzyna Dziurska o swojej chorobie: „Dopadły mnie załamanie i totalna bezradność”
  2. Krzysztof Rutkowski z zarzutami. Czy trafi za kratki?
  3. Zbigniew Stonoga zatrzymany. Wiemy, jakie postawiono mu zarzuty