Z

Zbigniew Stonoga zatrzymany. Wiemy, jakie postawiono mu zarzuty

Zbigniew Stonoga zatrzymany. Wiemy, jakie postawiono mu zarzuty

Zbigniew Stonoga to bez wątpienia barwna postać polskiego internetu. Z jednej strony biznesmen, a także osoba, która organizuje zbiórki na rzecz potrzebujących. Wszystko ma jednak też swoją mroczną stronę. Mowa tutaj przede wszystkim o jego „ciętym” języku, ale także o zarzutach, które pod adresem Stonogi pojawiają się coraz częściej.

Zbigniew Stonoga zatrzymany

Biznesmena zatrzymano po raz drugi w ciągu niespełna miesiąca. Tym razem do spektakularnej akcji policji doszło w trakcie podróży samochodem. Stonoga został zatrzymany w okolicach Kielc. – taką informację możemy przeczytać na oficjalnych mediach społecznościowych Stonogi.

Przypomnijmy, że całkiem niedawno Zbigniewa Stonogę zatrzymano w podobny sposób. Poprzednim razem chodziło o działanie na szkodę własnej fundacji, a także malwersacje finansowe. Zbigniew Stonoga, którego wypuszczono z aresztu za poręczeniem majątkowym, wszystkiemu zaprzeczył, udostępniał dowody, które miały obalić tezę prokuratury.

Za co zatem tym razem zatrzymano Stonogę? Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł portal OTOPRESS.PL może chodzić o sprawę Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego – Zbigniewa Ziobrę. Zbigniew Stonoga w ostatnim czasie publikował kontrowersyjne materiały na temat Ziobry, a także stosował wobec niego groźby karalne w Internecie.

AKTUALIZACJA: Mamy już oficjalne potwierdzenie. Prokuratura Krajowa wydała komunikat, w którym czytamy, że Stonoga otrzymał dwa zarzuty:

  • Popełnienia przestępstwa w dniu 15 października 2019 roku w Warszawie. Wówczas w budynku Ministerstwa Sprawiedliwości, Zbigniew Stonoga użył groźby pozbawienia życia matki oraz dziecka Ministra Sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobro.
  • Popełnienia przestępstwa razem z Piotrem K., pseudonim „Broda”. Rozpowszechnianiu fałszywych zdjęć i informacji mające zdyskredytować najważniejsze osoby w prokuraturze.

Czy po raz kolejny Zbigniew Stonoga wkrótce opuści areszt? Tego nie wiemy. On sam twierdzi, że jest prześladowany od wielu lat przez aparat Państwa Polskiego. Świadczyć o tym mają akta z kilkuset spraw, w których został uniewinniony.

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ