PLL LOT podjęły ważną decyzję. Co na to Ryanair i Wizz Air?

W obecnych czasach PLL LOT, czyli nasz narodowy przewoźnik musi rywalizować z tanimi liniami lotniczymi o klientów. Wydaje się, że przewagą polskiego przewoźnika jest lepsza jakość oferowanych usług (np. flota, obsługa, posiłki), jednakże nie zawsze przemawia to do potencjalnych odbiorców. Pieniądz był i nadal jest najistotniejszym kryterium wyboru. Przypuszczalnie to jeden z czynników, który spowodował, iż polskie linie lotnicze zdecydowały się na ważny krok. O co chodzi?

PLL LOT przejmie klientów tanich linii?

Ryanair i Wizz Air co rusz umieszczają różnego rodzaju promocje, aby przyciągnąć do siebie jak największą liczbę podróżnych. Proponują bilety za kilkadziesiąt złotych albo bonusy dla stałych klientów. Kierunków do wyboru jest sporo, jednakże tani przewoźnicy raczej nie obsługują bardzo odległych destynacji. Tu przewagę ma PLL LOT. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że polski przewoźnik właśnie ruszył z promocją to faktycznie konkurencja może zacząć się bać.

PLL LOT zachęca nas do rezerwacji pisząc na swojej stronie internetowej: „Spełnij swoje podróżnicze marzenia”, „Wyjątkowe ceny czekają!” Promocja obejmuje loty do Europy, Azji oraz Ameryki Północnej (Kanady i Stanów Zjednoczonych). Loty odbywają się z polskich miast. Oferta obejmuje klasę ekonomiczną, premium lub biznesową. Bilety na trasach europejskich rozpoczynają się już od 199 złotych a na azjatyckich od 1 699 zł. Do Kanady można polecieć już od 1 799 złotych, a do USA od 1 899 złotych. W sumie dostępnych jest ponad 100 destynacji.

Groupon szaleje. Ferie nawet o 65% taniej

Co warto jeszcze wiedzieć? Promocja obowiązuje do 21 stycznia 2020 roku. Liczba biletów w atrakcyjnych cenach jest oczywiście ograniczona. PLL LOT informuje także, iż w cenę biletu (zakupionego na lot.com) na lot bezpośredni w obie strony wliczono wysokość taryfy, podatki, opłaty lotniskowe oraz wszelkie dopłaty np. opłaty paliwowe. Co do bagażu, to w przypadku tras europejskich bez dodatkowych opłat możemy zabrać bagaż podręczny (55 x 40 x 23 cm, do 8 kg) oraz torebkę lub laptopa (40 x 35 x 12 cm). Natomiast lecąc do Azji lub Ameryki nie musimy dopłacać za bagaż rejestrowany.

Warto zatem zajrzeć na stronę PLL LOT i znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. Może to czas, by odwiedzić kraje, o których dotąd tylko marzyliśmy?!

Źródło: PLL LOT, fly4free.pl

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: