Onet: „TVP udaje TVN”. Ostre słowa recenzentów

0

Od wielu lat na oczach milionów polskich widzów toczy się walka pomiędzy stacją TVP oraz TVN. Do tej rozgrywki często wchodzi także, prywatna stacja Polsat. Wynika to głównie z tego, że są to 3 największe stacje telewizyjne w Polsce. Jednak Polsat od zawsze wydawał być z boku tej rozgrywki. 

TVP i TVN dzielą przede wszystkim poglądy polityczne. Nie jest to żadną tajemnicą, każdy Polak, który choć od czasu do czasu ogląda telewizję jest tego świadomy. Telewizja Polska jest postrzegana przede wszystkim jako narzędzi komunikacji ze społeczeństwem prawicy. Prywatny TVN z kolei postrzega się jako opozycyjną stację lewicy.

Onet – recenzja serialu „Lepsza połowa”

Cały dylemat autorów recenzji opublikowanej na portalu Onet.pl skupiał się przede wszystkim wokół najnowszego serialu TVP – „Lepsza połowa”. Jak pisze sam Onet serial „podejmuje chętnie przerabiane w telewizji wątki”. Inaczej – niczym się nie wyróżnia. Co więcej produkcja na pierwszy rzut oka wydaje się być dobrze zrobiona. Wpływa na to między innymi starannie dobrana obsada serialu. Artur Żmijewski, Anna Dereszowska czy Izabela Kuna to jedni z najbardziej lubianych polskich aktorów.

Skąd więc stwierdzenie grupy Onet, iż TVP naśladuje TVN? Śpieszymy wyjaśnić. Fakt faktem stacje konkurują ze sobą. A więc nic dziwnego, iż celują w te samą grupę docelową. A, że Polacy z reguły mają bardzo konkretne gusta – mamy odpowiedź. Jednak dziennikarze Onetu zwrócili na to uwagę. Bowiem uważają, że wspomniany wcześniej serial jest zupełnym pójściem na łatwiznę, ponieważ jest niezwykle podobny do co poniektórych seriali TVN. Co więcej – jak twierdzi Onet – Polacy zasługują na więcej „odgrzewane kotlety”.

„Oby kolejne odcinki pokazały jakąś ikrę, bo na razie TVP serwuje nam danie niedoprawione i rozgotowane, na dodatek z niestarannie przepisanego przepisu” – pisze Onet w recenzji.

  1. Tomasz Kammel przeszedł do kontrataku? Tego w TVP się nie spodziewali
  2. Ojciec Mateusz zniknie z TVP? Przełomowe wieści
  3. TVN ma powody do zmartwień. Chodzi o popularny program
  4. „MasterChef” zniknie z ekranu? Sensacyjne doniesienia ws. TVN
  5. Znakomita informacja dla fanów serialu TVP „Stulecie Winnych”