O

Ostra decyzja Owsiaka. WOŚP da mniej pieniędzy na…

Ostra decyzja Owsiaka. WOŚP da mniej pieniędzy na…

Finał Wielkiej Orkiestry Świętej Pomocy (WOŚP) odbędzie się już lada moment. Jurek Owsiak, który zbiera pieniądze także poza granicami Polski, wydał stanowcze oświadczenie. Część pieniędzy z finału nie pójdzie na szpitale! Co stoi za tą decyzją?

Stanowcza decyzja szefa WOŚP

Informację Jurek Owsiak przekazał już obywatelom Polski, którzy mieszkają na terenie Australii. Szef WOŚP zadecydował stanowczo – zebrane w ramach finału w tym kraju pieniądze fundacja przekaże na ratowanie życia zwierząt cierpiących przez trawiące kontynent ogromne pożary.

Kochana Australio, jesteśmy z Wami i myślimy o Was” – zaczął szef WOŚP w oświadczeniu. „Bardzo Was prosimy, aby pieniądze zebrane na miejscu podczas Finału w Australii nie były przekazywane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a zostały przesłane na rzecz działającej u Was organizacji pozarządowej, która zbiera środki na ratowanie życia i zdrowia ofiar pożarów” – czytamy w poście Jurka Owsiaka zamieszczonym na jego oficjalnym kanale na Facebooku.

wośp

Facebook / Jurek Owsiak / WOŚP

Jurek Owsiak odniósł się przy okazji też do sprawy Marszałka Senatu. „Jestem w ferworze przygotowań do Finału WOŚP, w ferworze spotkań, rozmów i niesamowitej energii, jaka płynie do nas. W tym intensywnym czasie nie zapominam, cały czas widzę, słyszę tę nagonkę. I bardzo proszę także Was – wyraźcie głośny swój sprzeciw wobec takich praktyk i metod.”

Zwierzęta w Australii giną na potęgę!

Na terenie całej Australii od wielu miesięcy szaleją straszliwie niszczycielskie pożary. Strażacy nie są w stanie nad nimi zapanować. Sieją gigantyczne spustoszenie zarówno po stronie fauny, jak i flory. W wyniku ich działania spłonęły tysiące hektarów terenu, zginęło 20 osób i pół miliarda zwierząt. Jak więc nie docenić starania i decyzji szefa WOŚP?

To bardzo dobra wiadomość, że szef fundacji WOŚP tak mocno solidaryzuje się z tymi, którzy teraz mocno potrzebują każdego wsparcia.

Podczas tegorocznego 28. finału w Warszawie w ramach solidarności z Australią nad bawiącą się publicznością rozwinięta zostanie potężnych rozmiarów flaga kontynentu. To dodatkowe okazanie wsparcia dla tych ludzi i zwierząt cierpiących po drugiej stronie globu.

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ