Wstrząsające. Wiadomo, dlaczego naprawdę zestrzelono ukraiński Boeing-737

Świat jest w szoku. Potwierdził się najgorszy z możliwych scenariuszy. Ukraiński samolot Boeing 737 nie rozbił się wskutek problemów technicznych, a powodem katastrofy był atak rakietowy! Iran przyznał się do zestrzelenia maszyny. Podano też powody. W mediach znów szaleje temat, jakoby groziła nam III wojna światowa. Ile w tym prawdy?

Iran powiedział, dlaczego zestrzelono samolot Boeing 737

Na pokładzie samolotu Boeing 737 ukraińskich linii lotniczych znajdowało się 176 osób. Wszystkie z nich poniosły śmierć. Dopiero, co wczoraj informowaliśmy Was o tym, że pojawiają się przecieki o możliwości zestrzelenia maszyny. Na portalu Twitter opublikowano nawet zdjęcie, na którym miały znajdować się elementy rakiety.

Z kolejnymi godzinami spekulacje o tym, że samolot rozbił się wskutek ataku rosły. Iran został zepchnięty do ściany i oficjalnie przyznał, że taka wersja zdarzeń jest prawdziwa.

Świat w szoku. Wszyscy zastanawiają się, dlaczego doszło do ataku rakietowego na samolot Boeing 737 z cywilami. Na pokładzie znajdowało się 176 osób – głównie Irańczyków oraz Kanadyjczyków, a także kilkanaście osób z innych Państw.

W mediach, zwłaszcza tych społecznościowych kolejny raz wybuchnął temat, jakim jest III Wojna Światowa. Czy po zestrzeleniu pasażerskiej maszyny konflikt jeszcze się zaogni? Uspokajamy. Wygląda na to, że nie. Na wojnie nie zależy samemu Iranowi, Stanom Zjednoczonym, ani żadnemu innemu krajowi. Są to zwykłe plotki, które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości – mówią wprost eksperci.

Do zestrzelenia samolotu Boeing 737 przyznał się irański generał, Amir Ali Hadżizadeh. W telewizyjnym wystąpieniu powiedział, że maszyna została błędnie zidentyfikowana jako pocisk manewrujący. Jak informuje Reuters, Ali Hadżizadeh dodał też, że nastąpiło to wskutek nieumyślnego błędu ludzkiego. Dlatego samolot wzięty za wrogi obiekt został zestrzelony przez rakietę krótkiego zasięgu.

Świat, Ukraina, Kanada, a także inne kraje, których obywatele znajdowali się na pokładzie ukraińskiej maszyny są w szoku. Nikt nie chce wywoływać konfliktu, jakim byłaby III wojna światowa, ale wszyscy też oczekują, że śledztwo w sprawie zestrzelenia Boeinga 737 zostanie przeprowadzone bardzo dokładnie. Tak, by wyjaśnić wszystkie okoliczności tej tragicznej w skutkach decyzji.

źródło: inf. własna / Reuters