Niepokojące wiadomości dla użytkowników Allegro

Allegro

Mnóstwo osób korzysta z Allegro każdego dnia. Korzystając z platformy szukamy atrakcyjnych okazji, wystawiamy przedmioty na sprzedaż, licytujemy, a nawet czytamy artykuły. Prosto i wygodnie. Jednak czy bezpiecznie? Właśnie pojawiły się informacje, które zaniepokoją użytkowników serwisu.

Allegro na celowniku oszustów

Zakupy w internecie są niezwykle wygodne i popularne. Nie musimy wychodzić z domu, aby kupić potrzebne produkty. W dzisiejszych czasach nie ma chyba już rzeczy, której nie moglibyśmy nabyć przez internet. Niestety tę sytuację wykorzystują oszuści. Właśnie pojawiły się sygnały o zagrożeniu dla osób korzystających z Allegro.

O co konkretnie chodzi? Okazuje się, że od kilku dni przestępcy podszywa się pod znany serwis. Użytkownicy platformy Allegro otrzymują maile o swoim rzekomym zadłużeniu.Co prawda kwota zaległości nie jest duża, zazwyczaj chodzi o kilka złotych, jednak istotne jest coś innego. Wiadomość zawiera link za pomocą którego możemy uregulować dług. Oszuści tylko na to czekają.

Co nam grozi, jeśli nie będziemy uważać na Allegro? Klikając w taki link możemy stracić zgromadzone na naszym koncie bankowym środki. Bowiem przestępcy, podszywając się za serwis płatniczy, zdobywają dane potrzebne do logowania się w banku. Dzięki temu mogą bez problemów zyskać dostęp do naszych pieniędzy.

Oszuści są bardzo sprytni. Straszą adresatów maili konsekwencjami nieuregulowania fikcyjnego długu. Piszą o blokadzie konta na Allegro oraz skierowaniu sprawy do firmy windykacyjnej. Na spłatę dają nam tylko 24 godziny. Niestety są osoby, które nabierają się na takie działania.

Więzień miłości - na to wyznanie czekaliśmy cały sezon!

Na szczęście, nie jesteśmy bezbronni wobec cyberprzestępców. Przede wszystkim, musimy być ostrożni i nie działać pochopnie. Powinniśmy zawsze sprawdzać adres mailowy, z którego otrzymujemy takie wiadomości oraz link do rzekomego serwisu płatności. Pamiętajmy, że fakt, iż w mailu widnieje logo Allegro nie oznacza, że rzeczywiście informacja pochodzi od tej platformy. Trzeba również uważać na wszelkie załączniki.  Ponadto, jeśli ktoś żąda od nas spłaty długu, lepiej najpierw sami sprawdźmy na swoim koncie, czy faktycznie takie istnieją.

Źródło: WP Tech, CERT Orange