Ta decyzja linii Ryanair odbije się na polskich lotniskach

Linie lotnicze Ryanair to największy przewoźnik w naszym kraju. Dość powiedzieć, że w ubiegłym roku z usług irlandzkiego przewoźnika skorzystało w Polsce 13,2 milionów klientów. Firma podjęła decyzję o zakupie kontrowersyjnych samolotów Boeing 737 MAX. Poza tym, w 2020 roku chce obsłużyć u nas zdecydowanie większą liczbę pasażerów. W kontekście planowanego wzrostu pojawia się nawet liczba 1 miliona. W związku z tymi zapowiedziami, ogłoszono pewne założenia na bieżący rok, które mocno odbiją się na polskich lotniskach. Co to oznacza dla podróżujących? Czy będą jakieś problemy z wylotem na wakacje?

Co zaplanował Ryanair?

Plany Irlandczyków, o których pisaliśmy wyżej wiążą się ściśle z poszukiwaniem nowych możliwości w istniejącej już infrastrukturze lotniczej. Nie jest to wcale taka prosta sprawa. Lotnisko w Modlinie prawie osiągnęło swoją przepustowość, natomiast Kraków to miejsce, które wybrał główny konkurent linii Ryanair, czyli Wizz Air. Czy wakacje za granicą są zagrożone? Czy w tym roku będzie problem z wylotami?

ZOBACZ:  PLL LOT podjęły ważną decyzję. Co na to Ryanair i Wizz Air?

Na szczęście nie ma takiego zagrożenia. Wszyscy mogą spać spokojnie. Irlandzki przewoźnik planuje ekspansję na 3 inne polskie porty lotnicze: Katowice, Gdańsk i Poznań. Juliusz Komorek, wiceprezes firmy Ryanair ds. prawnych szacuje, że wzrost w Polsce liczby miejsc w samolotach wyniesie 8%. Zatem nie trzeba obawiać się, że nie wylecimy na upragnione wakacje.

Ryanair najmocniej działa w Katowicach. Niedawno nastąpiło otwarcie bazy operacyjnej irlandzkiego przewoźnika w Pyrzowicach. Poza tym, linie otwarły nowe trasy z tego miasta. Tam też planuje się największy, bo aż 50% wzrost liczby obsługiwanych podróżnych w skali roku. Jeśli chodzi o dwa pozostałe porty, to wzrost w Gdańsku ma wynieść 15%, a w Poznaniu 10%.

Wydaje się, że te plany przewoźnika Ryanair ucieszą pasażerów, którzy będą mogli skorzystać z większej liczby tras. Podobnie jak fakt, iż w Polsce zaczął funkcjonować Buzz tj. polska spółka irlandzkiej linii. Jakie jest wasze zdanie na temat tych planów i działań? Czekamy na Wasze opinie pod artykułem.

Źródło: Puls Biznesu, fly4free