Darmowe bony w aplikacji Rossmann? Koniecznie zobacz!

Rossmann jest najpopularniejszą drogerią w Polsce. Fakt ten nie podlega jakiejkolwiek dyskusji. Coraz większą popularnością cieszy się także aplikacja Rossmanna. Dzięki niej, możesz liczyć na ekskluzywne promocje, a także zbierać punkty, dzięki którym możesz pomóc innym. W sieci krążą też maile, że aplikacja oferuje darmowe bony. Ile w tym wszystkim prawdy?

Otrzymałeś maila z darmowymi bonami w aplikacji Rossmann?

Jeżeli otrzymałeś/aś wiadomość e-mail, informującą o tym, że w Twojej aplikacji czeka bon o wartości 250 złotych lub jakikolwiek inny – jest to oszustwo. Oszuści są coraz sprytniejsi i bez skrupułów atakują kolejne grupy klientów. Pisaliśmy już o próbach wyłudzeń na klientach Santander Bank Polska, czy PKO. Teraz do tej listy dołączyła popularna drogeria.

Oczywiście sama drogeria nie ma nic z tym wspólnego i nic na to poradzić nie może. Oszuści za cel obierają sobie marki, z których korzystają miliony klientów. Im więcej potencjalnych odbiorców, tym łatwiej kogoś „złapać”. Dlatego też za cel obrana została aplikacja Rossmann.

Ostrzegamy zatem, byś pod żadnym pozorem nie klikał w linki, które otrzymałeś w e-mailu zatytułowanym jako: Wiadomość z aplikacji Rossmann. Nie klikaj, a przede wszystkim nie podawaj swoich haseł – bez względu na to, o jakie hasła zostaniesz poproszony po przekierowywaniu na fałszywą stronę internetową. Jest to oszustwo! Jeżeli zdążyłeś już się „nabrać”, to jak najszybciej zmień swoje wszystkie hasła i przeskanuj komputer programem antywirusowym.

Jak się zabezpieczyć?

Oszuści w ten sposób próbują wyłudzić dane od klientów sieci. Jak sprawdzić, czy otrzymana wiadomość pochodzi od oszustów?

  • Przede wszystkim spójrz na nadawcę wiadomości. Jeżeli adres e-mail nie kończy się frazą Rossmann.pl, to oznacza, że jego dystrybutorem nie jest sieć drogeryjna.
  • Pamiętaj, że nie odnotowaliśmy do tej pory, by sieć drogeryjna rozsyłała darmowe bony.
  • Jedyne wiadomości, jakie możesz otrzymać od drogerii to informacje o aktualnych ofertach promocyjnych, czy zmianach w aplikacji. NIGDY jednak Rossmann nie wymaga zalogowania się, w celu przeczytania dalszej treści wiadomości, czy podania Twoich haseł! 

Aplikacja Rossmann – przykładowy mail od oszustów

Zerknij na poniższe zdjęcia. Pozwolą Ci one zrozumieć, jak wyglądają e-maile od oszustów. Wiadomość jest łudząco podobna do tych, które w newsletterze wysyła drogeria. Oszuści wykorzystują skradzioną identyfikację graficzną. Dlatego też trzeba zachować wyjątkową ostrożność. Na pierwszy rzut oka – łatwo zauważyć nadawcę wiadomości – adres nie należy do sieci Rossmann:

Rossmann-aplikacja
fot. Otopress

Rossmann
fot. Otopress

fot. Otopress

źródło: inf. własna