Atak moździerzowy w Iraku! Rozpoczyna się piekło?

Niepokojące informacje napływają z Iraku. Agencja Reuters przekazała przed kilkudziesięcioma minutami wiadomość o ataku moździerzowym 80 kilometrów od Bagdadu. Są niestety ranni.

Irak: atak moździerzowy

Do ataku moździerzowego, według agencji Reuters doszło w porcie lotniczym Al-Bakr, który położony jest około 80 kilometrów od stolicy Iraku, Bagdadu. Port wykorzystywany jest przez amerykańskich żołnierzy. Czy ma to związek z konfliktem na linii Iran – USA? Tego, póki co nikt otwarcie nie mówi, ale pojawiają się takie przypuszczenia.

Agencja Reutersa donosi, że pociski moździerzowe uderzyły nieopodal pasa startowego. Są niestety ranni. Obrażenia, według wstępnych ustaleń odniosło czterech irackich wojskowych. W jakim stanie są żołnierze oraz, czy ich zdrowiu zagraża niebezpieczeństwo, tego w tej chwili agencja Reuters nie podaje.

Wszyscy zastanawiają się, czy atak moździerzowy w Iraku ma związek z konfliktem na linii Iran – USA? Przecież jeszcze nie tak dawno temu w mediach wywoływana była nawet III wojna światowa, a w ostatnich godzinach mówiło się o uspokojeniu sytuacji.

To drugi atak na amerykańskie bazy. W pierwszym z nich, kilka dni temu Iran zaatakował dwie bazy lotnicze, nikt nie odniósł obrażeń, gdyż rakiety chybiły. Tym razem, Reuters nie podaje informacji, kto zaatakował. Dlatego czekamy na więcej wiadomości.

źródło: Reuters

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: