Książę Harry oraz Meghan Markle o swoim odejściu. Szokujące informacje

Informacja o nagłym opuszczeniu rodziny królewskiej przez parę obiegła cały świat. Nie tylko ci będący ogromnymi fanami brytyjskiej rodziny byli w szoku, ale i sama rodzina. Jak podają brytyjskie media o takiej decyzji nie wiedziała nawet sama królowa Elżbieta. Książę Harry wraz z małżonką Meghan Markle poinformowali media co jest powodem takiej decyzji.

Na początek przypomnijmy nieco sylwetkę księcia Harry’ego. Warto zaznaczyć, iż „książę Harry” jest to jego „potoczne imię”. Pełne imię księcia brzmi Henryk Karol Albert Dawid, książę Sussexu. Jako członek rodziny królewskiej jest oczywiście z nią spokrewniony. Jest on synem Księcia Karola oraz księżnej Diany. Jego starszym bratem jest książę William. Harry poślubił Meghan już w 2018 roku. Ta z kolei jest amerykanką. Już zaraz po tym jak para ogłosiła ślub media spekulowały czy wybranka Harry’ego podoła obowiązkom rodziny królewskiej. Dziś mamy na to odpowiedź.

Książę Harry i Meghan Markle – „Megxit”

„Megxit” – takim określeniem zaczęły posługiwać się brytyjskie media w stosunku do królewskiej pary, po tym jak ogłoszono ich decyzję. Małżeństwo zapewniało Brytyjczyków, iż ich decyzja jest poparta wielomiesięcznymi dyskusjami i tym bardziej jest ona przemyślana. Rezygnacja z funkcji „starszych członków” rodziny królewskiej miała być jednak zaskoczeniem dla całej rodziny. Zwłaszcza dla królowej Elżbiety, która jak donoszą media miała być załamana po tym jak się dowiedziała.

„Po wielu miesiącach refleksji i rozmów zdecydowaliśmy się obrać w tym roku nową, progresywną rolę w instytucji. Postanowiliśmy zrzec się tytułu „członków seniorów” rodziny królewskiej i pracować nad niezależnością finansową od instytucji, nadal w tym czasie w pełni wspierać Jej Wysokość Królową. Planujemy teraz dzielić nasz czas między Wielką Brytanię i Amerykę Północną, nadal szanując nasz obowiązek wobec królowej i poddanych. To pozwoli nam wychować syna w szacunku do królewskiej tradycji, w której się urodził, ale też da naszej rodzinie przestrzeń, by skupić się na nowym rozdziale w naszym życiu, w tym założeniu fundacji charytatywnej. Nadal będziemy współpracować z Jej Wysokością i księciem Cambridge. Dziękujemy za wszelkie okazane wsparcie” – możemy wyczytać w poście opublikowanym przez parę.

  1. Tak urodziny świętuje Roksana Węgiel. Ogromne szczęście! [FOTO]
  2. Jest komentarz. Marta Manowska o swoim odejściu z „Rolnik szuka żony”
  3. Najpierw odeszła Anna Przybylska, a teraz to. Jarosław Bieniuk nie ma łatwego życia
  4. Borys Szyc szczerze o alkoholu. Poruszające wyznanie
  5. Więzień miłości – na to wyznanie czekaliśmy cały sezon!

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: