Biedronka i Lidl. Pensje w tych sklepach zwalają z nóg

biedronka
biedronka

Biedronka i Lidl. Ile zarabiają kasjerzy w tych dwóch największych dyskontach w naszym kraju? Pracownicy Biedronki znów dostali podwyżki. W Lidlu póki co jeszcze po staremu, ale stawki za chwilę…

Biedronka – podobnie jak Lidl – w pełni łączy poziom zarobków od miejsca pracy. Najwięcej kasjerzy zarobią – jak wiadomo – w największych ośrodkach. Nie ma zaskoczenia, że najmniejsze wynagrodzenia wypłaca się pracownikom na wsiach i na terenie niewielkich miasteczek.

Biedronka i Lidl – ile dostaniemy?

Od drugiego kwartału ubiegłego roku kasjer-sprzedawca może w tym dyskoncie na start otrzymać nawet do 3850 zł brutto. Po roku jest szansa na niewielką podwyżkę do poziomu maksymalnego wynoszącego 4050 zł brutto. Po dwóch latach dobrej pracy najlepsi dostaną nawet 4350 zł minus daniny.

Biedronka wynagradza nieco gorzej. Kasjer na starcie – w zależności od miasta – dostanie maksymalnie 3400 zł brutto. Jeśli pracuje więcej niż 3 lata na tym stanowisku, ma szansę zbliżyć się do pułapu 3650 zł (przed opłaceniem podatków). Ważne tu są jednak wyniki finansowe całego sklepu oraz poziom obsługi – dla najlepszych jest przewidziana premia. Z kolei od tego roku sieć wprowadziła dodatkowy bonus, czyli tzw. dodatek uznaniowy (270 zł). Nowe osoby chętne do pracy w tym dyskoncie dostaną być może nawet 3600 zł brutto.

Pensja pensją, ale są dodatkowe atuty

Biedronka jest dumna z tego, że jako jedyna oferuje przyszłym jak i obecnym pracownikom szeroki zakres pozapłacowych benefitów. To nawet 19 różnych dodatków, bo jakoś przyciągnąć do pracy trzeba. Wachlarz jest szeroki: badania lekarskie i profilaktyczne, dodatki finansowe w trudniejszych momentach życia, rehabilitacyjne wyjazdy, świąteczne podarunki, kolonie dla dzieci czy wyprawki dla najmłodszych.

Warto wspomnieć, że Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, zatrudnia już w kraju ponad 67 tys. osób. Większość z nich jest zatrudniona w blisko 3 tys. sklepów, ulokowanych w ponad 1100 miejscowości w całej Polsce oraz w 16 centrach dystrybucyjnych.

Jak pod tym względem prezentuje się niemiecki Lidl? Pakiety pozapłacowe wyglądają podobnie. Opieka lekarska, ubezpieczenia, karnety na siłownię, wyprawki i różnego rodzaju szkolenia.

Źródło: biuro prasowe Biedronki, Fakt.pl

Bogdan Wałek
Dziennikarz otopress.pl. Absolutnie wszechstronna postać - polityka, rozrywka, sport. Napisz do autora: bogdan@otopress.pl