Oscary 2020. Polska produkcja ma szansę na statuetkę?

Tegoroczna ceremonia rozdania nagród Oscara to już 92. edycja tego wydarzenia. Bez dwóch zdań nominacja do nagrody Oscara jest to jedno z największych wyróżnień w świcie filmowym. Choć istnieje gro ludzi, którzy uważają, iż ceremonia ta nie ma większego znaczenia, wciąż pozostaje ona największym wydarzeniem  roku.

Podczas ceremonii wręczania nagród Oscara za rok 2018 najwięcej nominacji do różnych kategorii otrzymały filmy „Faworyta” w reżyserii Jorgosa Lantimosa oraz amerykańsko-meksykański dramat „Roma”. Warto dodać, że wtedy wyróżniono również i polską produkcję. Nominację w kategorii „najlepszy film nieanglojęzyczny” (obecnie kategoria ta zmieni nazwę na „najlepszy film międzynarodowy”) zdobył w 2019 film „Zimna Wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Niestety w rezultacie jednak statuetki nie zdobył.

Oscary 2020 – nominacja polskiej produkcji

Właśnie dziś, o godzinie 14 ogłoszono nominacje do Oscarów za rok 2019. Bez wątpienia Polacy mają się czym pochwalić, bowiem kolejny rok z rzędu polska produkcja dostała kolejną nominację. Chodzi tu o film „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy. Opowiada on historię dwudziestoletniego Daniela, który zostaje warunkowo zwolniony z poprawczaka. Wyjeżdża on na drugi koniec Polski, żeby pracować w stolarni, lecz w wyniku nieoczekiwanego splotu zdarzeń zaczyna on udawać księdza.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się już 9 lutego w Los Angeles. Polska produkcja w walce o statuetkę zmierzy się między innymi z koreańskim filmem „Parasite” w reżyserii Bonga Joon-ho oraz z hiszpańskim filmem „Ból i Blask” wyreżyserowanym przez Pedra Almodovara. Oczywiście trzymamy kciuki za nasz film. Wszystkich, którzy są zainteresowani transmisją gali wręczenia nagród informujemy, że można ją obejrzeć na platformie YouTube.

ŹRÓDŁO: Fakt24.pl, Filmweb, informacja własna

  1. Jarosław Jakimowicz w ogniu krytyki. Poszło o WOŚP
  2. Państwowa Inspekcja Pracy zapowiada kontrole. Uważaj!
  3. Przerażające. Po tej wizji Krzysztof Jackowski aż złapał się za głowę
  4. O krok od tragedii na planie serialu „Przyjaciółki”
  5. Julia Wieniawa pokazała za dużo? Fani nie mają wątpliwości
  6. Doda jest chora? Lekarze twierdzą, że miała zawał…
  7. Najpierw odeszła Anna Przybylska, a teraz to. Jarosław Bieniuk nie ma łatwego życia